DJI Ronin-SC Pro Combo

51,400 L

Mbani kameren tuaj te stablizuar nderkohe qe filmoni ose beni foto me DJI Ronin SC. Stabilizuesi me 3 akse pershtatet pothuajse me te gjitha kamerat. Kapacitet mbajtes deri ne 2Kg. Shoqeruar me tripod dhe I lehte ne peshe mundeson perdorim te rehatshem. Vecorite dhe dizajni ju lejojne te filmoni si profesionist.

Ka stok

Shitur: 462 copë
SKU: DJI181 Kategori: ,

Përshkrim

DJI Ronin-SC Stabilizer 3-Axis Gimbal for Mirrorless Camera Handheld Stabiliser Compatible with Sony Panasonic Lumix Nikon Canon, up to 2kg Payload

Opening possibilities for filmmakers and content creators in almost any situation, Ronin-SC was built to go anywhere. Magnesium and aluminum construction, along with high-strength composite materials provide robust performance at just 1.1 kg. With a modular, quick setup design, Ronin-SC can pack neatly in limited space and be carried with ease.

 

Informacion i detajuar

Brand
PERIPHERAL
Accessory Connections

1/4” Mounting Hole, 3/8” Mounting Hole,
Camera Control Port,
Accessory Port, USB-C Port, RSA Port

Intelligent Battery

Model: RB2-2450mAh-7.2V
Type: 18650 LiPo
Capacity: 2450 mAh
Power: 17.64 Wh
Max. Battery Life: 11 h
Charging Time: 2.5 h (5 V/2 A)
Charging Temperature: 5° to 40°C (41° to 104°F)

Connections

Bluetooth 5.0; USB-C

Mobile Assistant Software Requirements

iOS 9 or above; Android 5.0 or above

WORKING PERFORMANCE
Tested Payload

≤ 2.0 kg

Angular Vibration Range

±0.02°

Maximum Controlled Rotation Speed

Pan axis control: 180°/s
Tilt axis control: 180°/s
Roll axis control: 180°/s

Mechanical Endpoint Range

Pan axis control: 360° continuous rotation
Tilt axis control: -202.5° to +112.5°
Roll axis control: -95° to +220

Controlled Rotation Range

Pan axis control: 360° continuous rotation
Tilt axis control: -90° to 145°
Roll axis control: ±30°

MECHANICAL & ELECTRICAL CHARACTERISTICS
Working Current

Static current: 0.2 A

Working Frequency

2.400 GHz to 2.4835 GHz

Transmission Power

≤ 8 dBm

Operating Temperature

-20° to 45°C (-4° to 113°F)

Weight

Gimbal: Approx. 830 g
BG18 Grip: Approx. 258 g
Tripod: Approx. 160 g

Gimbal Dimensions

Folded: 220×200×75 mm
Unfolded: 370×165×150 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Gimbal (1)
BG18 Grip (Built-in Battery) (1)
Extended Grip/Tripod (Plastic) (1)
Quick-Release Plate (1)
Camera Riser (1)
Carrying Case (1)
Phone Holder (1)
Lens Support (1)
8-pin Port Cover (2)
Wrench (2)
Camera Screw 1/4″-20 (3)
Screw M4 (4)
Multi-Camera Control Cable (Multi-USB) (1)
Multi-Camera Control Cable (Type-C) (1)
USB-C Cable (1)
Multi-Camera Control Adapter (Type-C To Micro USB) (1)
Focus Motor (1)
Focus Motor Rod Mount (1)
Focus Wheel (1)
Focus Gear Strip (1)
Screw (6)
RSS Splitter (1)

Garancia e produktit

Dronet nuk kane garanci ne total si pajisje por pjeset qe e perbejne kane secila garanci me vete dhe mund ti shihni ne website e DJI. Per cdo problem me produktet DJI qe blihen ne dyqanin tone mbahet garancia e DJI sepse ne jemi perfaqesues te DJI ne Shqiperi.