Epson Thermal Printer TM-T20X

11,990 L

 

Printer termal EPSON TM-T20III. Ky printer ju mundëson printimin e shpejtë dhe pa shumë kosto të faturave POS. Është fleksibël dhe shumë i thjeshtë për tu përdorur.

Ka stok

Shitur: 49 copë

SKU: SJAE0006 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1.7 kg
Brand
Color

Black

Print method

Thermal line printing

Technology

Themal Line

Print Speed

250 mm/sec

Print Speed receipt

250 mm/sec

Printing Font

ANK

Column capacity receipt

Paper width 80 mm, 48 / 64

Character set

95 Alphanumeric, 18 set International, 128 x 43 Graphic

Characters per inch

22.6 cpi / 16.9 cpi

Dot density

203 DPI x 203 DPI

Colour Printing

Black

Printing Characters

Text (incl. Euro symbol), Graphics, Barcode

Paper Types

Receipt

Paper size roll paper

79.50 ± 0.50 (W) mm x dia 83.00 mm,
57.50 ± 0.50 (W) mm x dia 83.00 mm

Interfaces

Wired Network, Drawer kick-out

Data Buffer

4 kB or 45 Bytes

Power Supply

AC adapter, C1

Power Consumption

Standby: 0.1 A, Mean: 1.8 A

Operating Voltage

24 V

Product dimensions

140‎ x 199 x 146 mm (Width x Depth x Height)

Product weight

1.7 kg

Installation

horizontally, vertically, vertically with wall hanging bracket

Interface connectors

D.K.D. function (2 drivers)

Noise Level

Operation: 55 dB (A)

Supported Humidity

Operation 10% – 90%, Storage 10% – 90%

Supported Temperature

Operation 5° C – 45° C, Storage -10° C – 50° C

Reliability

60,000,000 MCBF (Lines), 360,000 MTBF (Hours)

Auto Cutter Life

1,500,000 Cuts

Printer Life

15,000,000 lines

Print Head Life

150 km – 150,000,000 pulses

EMC Standards

FCC class A, CE marking, EN55022 Class A

Safety standards

UL, CSA, TÜV

Cutter

Partial Cut

Sensors

Paper End Sensor, Paper Near End Sensor

Paper Saving Function

Yes

Features

Economical: Automatic paper reduction function
Reliable: Mechanism life of 15 million lines
Fast print speed: Print speed of 250mm/sec
Flexible connectivity: Two models: 1) USB + Serial 2) Ethernet
Peace of mind: Epson is Europe's number one POS printer manufacturer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

AC adapter, C1,

CD Manual,

EURO AC cable,

Main unit,

Paper roll spacer,

Power switch cover,

Roll paper,

Rubber feet,

Setup guide,

Wall hanging bracket

Garancia e produktit

6 muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu