Ofertë!

FeelWorld F6 Plus 5.5″ Touchscreen On-Camera Monitor

19,900 L

Monitor 5.5 inch me prekje dhe rezolucion 1920×1080 pixel Full HD. Suporton lidhje dhe percjellje sinjali Hdmi 4K. Mund te lidhet me cdo model te aparateve fotografike ose kamerave duke mundesuar me shume pamje me kontroll te plote direkt nga monitori. Shume i pershtatshem per tu vendosur ne krane ku mund te shihet me thjeshte pamja e regjistruar nga kamera. Mjaftueshem drite per tu pare edhe ne dite me shume diell. Riprodhim te sakte te ngjyrave.

Ka stok

Shitur: 10 copë

SKU: DUN839-B Modeli: F6 PLUS Kategori: , , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Display
Screen size

5.5"

Panel Type

IPS-Type LCD

Display Size

5.5" / 14.0 cm

Resolution

1920 x 1080

Aspect Ratio

16:9

Viewing Angle

Horizontal: 160° (80/80)
Vertical: 160° (80/80)

Touchscreen

Yes

Maximum Brightness

500 cd/m2

Contrast Ratio

1000:1

Dot Pitch

0.0639 x 0.0213 mm

Bit Depth / Color Support

8-Bit (16.7 Million Colors)

Pixels Per Inch (ppi)

400 ppi

I/O
Video

1 x HDMI Type A Input
1 x HDMI Type A Output

Audio

1 x 1/8" / 3.5 mm Headphone Output

Built-In Speaker

no

Wireless
Wi-Fi

None

Format Support
Video Format

• HDMI
DCI 4K: 24
UHD 4K: 30/29.97/25/24/23.98
1080p: 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98
1080i: 60/59.94/50
1080PsF: 24/23.98
720p: 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98
576p
576i
480p
480i

Power
DC Input Power

7 to 24 VDC

Battery Type

1 x LP-E6, L-Series

Power Consumption

9 W

Mounting

3 x 1/4"-20 Female

Environmental
Operating Temperature

-4 to 131°F / -20 to 55°C

Storage Temperature

-22 to 149°F / -30 to 65°C

General
Dimensions

5.8 x 3.7 x 0.8" / 14.8 x 9.3 x 2 cm

Weight

0.52 lb / 235 g

Key Features

• Touchscreen display with a 1920 x 1080 resolution
• 500 cd/m² brightness
• HDMI input signals up to DCI 4K24 and UHD 4K30
• HDR function
• HDMI output for connecting to wireless transmitters, etc.
• SD card slot for uploading LUTs to view S-Log2, S-Log3, V-Log, and Log-C profiles in Rec 709 color space
• 12 VDC input, 8 VDC output for optional dummy battery cables, USB Type-C port for power banks
• Single battery slot accepts an L-series battery on one side or an LP-E6 battery on the other
• Three 1/4"-20 mounting threads

Software Features

• Parade (RGB, YUV, Y)
• Vectorscope
• Histogram
• Peaking focus assist
• False colors
• Zebra exposure (1 to 100%)
• Scan Mode (underscan, overscan)
• Zoom (100 to 300%)
• Anamorphic mode (1.25x, 1.33x, 1.5x, 2.0x, 2.0x)
• Pixel to pixel
• Nine gird
• Center marker
• Safety marker (70%, 80%, 90%, 16:9, 16:10, 4:3, 5:4, 1.85:1, 2.35:1)
• Ratio Marker (16:9, 16:10, 4:3, 1.85:1, 2.35:1)
• Marker color (red, green, blue, white, black, yellow)
• Check field (red, green, blue, gray)
• Image flip (H, V, H/V)
• Image freeze
• Color temperature adjustment

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu