OFERTA VETËM ONLINE

FIMI X8 Mini Drone

59,990 L

 

Njihuni me dronin Fimi X8 Mini nga Xiaomi. Ky model është perfekt si për pilotët fillestar ashtu edhe për ata profesionistë. Mund ta kontrolloni në një distancë deri në 8 km edhe për 30 minuta me një karikim të vetëm. Vjen me dizajn të palosshëm dhe është lehtësisht i transportueshëm fal përmasave dhe peshës së tij. Ofron video me rezolucion të nivelit profesional 4K.

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

White

Drone Settings
Dimensions

145x85x56mm(folded)
200x145x56(unfolded)

Take-off weight

Drone with standard battery weight: about 258g
Drone with pro battery weight: about 245g

Flight Time

30mins (fly in windless environment and at a speed of 6m/s)

Max ascending speed

5m/s

Max descending speed:

3.5m/s

Max flying speed

16m/s

Satellite positioning system

GPS+GLONASS+BEIDUO

Hovering accuracy

Vertical: ±0.1m (Within the ultrasonic detecting range)
±5m (when GPS Positioning is active)
Horizontal: ±1.5m

Operating temperature

0-40℃

Suitable altitude

≤4000m

Remote Controller
Net Weight

About 260g

Dimension

165x89x47mm

Operating frequency

5.725-5.850 GHz

Battery Capacity

3500mAh

Nominal Voltage

3.7V

Input

5V-2A

Max transmission distance

about 8000m

Gimbal Camera
Controllable rotation range

0°〜-90°(Pitch)

Angular vibration range

±0.005°

Lens

FOV 80°

Camera aperture

f2.0

Camera focal distance

3.54mm

Equivalent focal distance

26mm

Sensor

1/2.6″ CMOS

Effective pixels

12M pixels

ISO range

100 – 3200

Shutter speed

32 -1/8000S

Max Video resolution

3840×2160 30/25/24fps

Max bitrate

100Mbps

File system

FAT32

Image format

JPG; JPG+DNG

Video format

MP4

Battery
Type

Li-ion 2S

Weight

102g

Capacity

2400mAh

Voltage

7.2V

Limited Voltage

8.4V

Energy

17.28Wh

Suitable charging temperature

5-40℃

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin