Gembird HDTV Adapter

990 L

 

MHL është një ndërfaqe video dhe audio HD për lidhjen e telefonave celularë dhe pajisjeve të tjera portative me HDTV dhe sistemet e argëtimit në shtëpi. Ky adaptor MHL ju lejon të lidhni lehtësisht pajisjet HDMI me portën USB të telefonit tuaj. Nëse shtoni një maus  dhe tastierë me Bluetooth ju mund ta ktheni televizorin tuaj të zakonshëm në një mrekulli mediatike interneti në vetëm disa sekonda!

Ka stok

SKU: KBVID0064 Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Black

Cable Size

16 cm

Interface

11-pin MHL

Connectors

micro USB (in), HDMI (out), micro USB (power)

Video

1080p HD

Audio

8-channel (e.g. 7.1 surround) digital audio

Power supply

5 VDC up to 0.1 A from micro USB

Dimensions

47 x 25 x 14 mm

Net weight

54 g

System requirements

• 11-pin MHL enabled mobile phone or tablet (refer to the manual of your phone or tablet to verify MHL compatibility)
• Free HDMI port on your TV
• Compatible with e.g. Samsung Galaxy SIII , S4, Note 2, etc. (I9300 I939 I9308 N7100/NOTE2 I9500/S4 I9305 I9200 NOTE3/N900 N9009 N9005 N9006 N9008 G900V G9009D G9008V G9008W G9006V G9006W G9009W)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x HDTV adapter, 11-pin MHL for Samsung devices