GXT 707R Resto Gaming Chair

24,900 L

 

Karrige gamingnga Trust. Shume e rehatshme dhe ergonomike. me 5 rrota shume te forta. Pjesa e mbeshtetjes pershtatet sipas deshires po ashtu edhe mbeshteteset e krahut. Rrotullim 360 grade.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
20 kg
Brand
Color

Grey, Black, Red

General
Max. weight

150 kg

Height of main product (in mm)

1340 mm

Width of main product (in mm)

740 mm

Depth of main product (in mm)

660 mm

Total weight

20500 g

Ergonomic design

yes

Gas lift?

yes

Gas lift brand

lant

Gas lift class

class 4

Characteristics
Seat depth

50 cm

Seat width

46 cm

Backrest height

83 cm

Adjustability
Adjustable arm rests

yes, one directional (up/down)

Adjustable seat height

yes, 54.5 / 47

Adjustable sitting angle

tilting seat with locking mechanism

Adjustable back rest angle

yes, 90 / 180

Min/max height user

155 cm – 195 cm

Materials
Seat

PU leather, Elastic fabric

Armrests padding

Plastic

Wheel type

black nylon

Backrest padding

PU leather, Elastic fabric

Cushion padding

7009 cold brew molded foam 35 density

Frame

metal

Wheels
Number of wheels

5

Control
Suitable surface

carpet/laminate/parket/resin floors/floor tiles

Other
Key features

Full 360° rotatable
Height adjustable armrests
Class 4 gas lift for height adjustability
90˚-180˚ adjustable backrest
Tilting seat with locking possibilities.
Including removable and adjustable lumbar and neck cushion
Strong and robust metal base frame
Durable, double wheels that roll smoothly

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Chair

Neck cushion

Lumbar cushion

Installation tool & materials

User guide

Gaming sticker

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu