Ofertë!
OFERTË ONLINE

IdeaPad 3 14ALC6 14″, 8GB, 256GB SSD, AMD

74,990 L

Kurseni: 8,000 L

IdeaPad 3  e bënë të punuarin apo të studiuarin nga shtëpia më të lehtë dhe argëtues. Ky model kombinon performancën e AMD Ryzen™ 5 me memorjen 256GB dhe ekranin 14 inç. Gjithashtu është i pajisur me lexues të gjurmëve të gishtërinjve në butonin e ndezjes.

 

• AMD Ryzen™ 5 5500U
• 8GB RAM + 256GB SSD
• 14″ FHD Display
• AMD Radeon™ Graphics

Ka stok

SKU: ITD1489 Modeli: 82KT00AMUS Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Blue

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 5 5500U

Processor family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

Up to 4.0 GHz

Processor Cache

3MB L2 / 8MB L3

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

DDR4-3200

Memory

256GB SSD

Memory slots

2

SSD Details

NVMe PCIe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

14"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Graphics

Graphics Memory

Shared

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

Integrated

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11ac 2×2 Wi-Fi®

Ethernet LAN

No

Bluetooth

BT 5.0

PORTS & INTERFACES
Details

• 1x USB 2.0
• 1x USB 3.2 Gen 1
• 1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer only)
• 1x HDMI 1.4b
• 1x Card reader
• 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
• 1x Power connector

AUDIO
Built-in Microphone

Dual array microphone

Built-in Speakers

Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby® Audio™

CAMERA
Front Camera

720p, with privacy shutter, fixed focus

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP)

BATTERY
Battery Technology

Integrated Li-Polymer

Battery Capacity

45Wh

Number of battery cells

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.41 kg

Dimensions

324.2 x 215.7 x 19.9 mm

POWER
AC Adapter Power

65W round tip (2-pin, wall-mount) AC adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu