Kingston FURY PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD

9,990 L19,990 L

 

Kingston FURY™ Renegade PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD ofron performancë më të avancuar në kapacitete të larta për entuziastët e lojërave dhe harduerit të cilët kërkojnë performancë ekstreme për ndërtimet dhe përmirësimet e kompjuterëve.

Memory
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Memory

2TB, 500GB, 1TB

FORM FACTOR

M.2 2280

Interface

PCIe 4.0 x4 NVMe

Controller

Phison E18

NAND

3D TLC

Sequential read/write

500GB – 7,300/3,900MB/s
1TB – 7,300/6,000MB/s
2TB – 7,300/7,000MB/s
4TB – 7,300/7,000MB/s

Random 4K read/write

500GB – up to 450,000/900,000 IOPS
1TB – up to 900,000/1,000,000 IOPS
2TB – up to 1,000,000/1,000,000 IOPS
4TB – up to 1,000,000/1,000,000 IOPS

Total Bytes Written (TBW)

500GB – 500TBW
1TB – 1.0PBW
2TB – 2.0PBW
4TB – 4.0PBW

Power consumption

500GB – 5mW idle / 0.34W avg / 2.7W (MAX) read / 4.1W (MAX) write
1TB – 5mW idle / 0.33W avg / 2.8W (MAX) read / 6.3W (MAX) write
2TB – 5mW idle / 0.36W avg / 2.8W (MAX) read / 9.9W (MAX) write
4TB – 5mW idle / 0.36W avg / 2.7W (MAX) read / 10.2W (MAX) write

Storage temperature

-40°C~85°C

Operating Temperature

0°C~70°C

Dimensions

80mm x 22mm x 2.21mm (500GB-1TB)
80mm x 22mm x 3.5mm (2TB-4TB)

Weight

500GB-1TB – 7g
2TB-4TB – 9.7g

Vibration operating

2.17G peak (7-800Hz)

Vibration non-operating

20G peak (20-1000Hz)

MTBF

1,800,000 hours

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Kingston FURY Renegade PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD