Ofertë!
OFERTË ONLINE

Kondicioner AUX 18BTU

64,990 L

Kurseni: 20,000 L

Kondicioner AUX 18BTU ju ofron një qarkullim perfekt të ajrit në dhomën tuaj. Vjen me performancë të lartë në ngrohje dhe ftohje, duke e mbajtur konsumin e energjis në nivele shumë të ulta. I përshtatshëm për çdo ambjent të shtëpisë suaj. Zgjedhja perfekte dhe ekonomike për t’i dhënë fund problemit me temperaturat. 18 BTU me klas energjie A++.

Ka stok

SKU: JBD033 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 22%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kondicioner LG Inverter 12BTU S12EQNSJ/UA3

69,990 L
Kurseni: 20,000 L
- 15%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kondicioner Arielli 24BTU

84,990 L
Kurseni: 15,000 L

Informacion i detajuar

Peshë
47 kg
Brand
Generally
Inverter

Wall Air Conditioner

Kapaciteti BTU

18000 BTU

Cooling efficiency

5.40 kW 18,424 BTU (minimum – maximum 4,095 – 19,107 BTU)

Thermal efficiency

5.80 kW 19,789 BTU (minimum – maximum 4,094 – 22,520 BTU)

Cooling Energy

A+++

Heating Energy

A++

Energy
SEER refrigeration

6.10

SCOP heating

5.10 (Warm Zone)

Consumption
Annual cooling consumption

283 kWh / a

Annual heating consumption

– kWh / a (Warm Zone)

Power supply

Single phase 230V 50 Hz

Dimensions and Noise:
Internal dimensions unit

(Height – Width – Depth / 316 – 940 – 224 mm)

External dimensions unit

(Height – Width – Depth / 620 – 920 – 315 mm)

Indoor unit noise level

47/43 dB

Outdoor unit noise level

58 dB

Indoor unit air supply

Min-Max (320 – 900 m3 / h)

Indoor unit weight

12 kg

Outdoor unit weight

35 kg

Coolants
Piping - Liquid / Gas Diameter

Φ 6.35 (1/4) / Φ 9.52 (3/8) mm (in)

Maximum length of cooling pipes

20 meters

Altitude difference of cooling pipes

10 meters

Guaranteed operating range in cooling

-15 ~ +48 οC

Guaranteed operating range in heating

-15 ~ +24 οC

Coolant type

R32 / 1280g

Performance
Cooling Power

18084 BTU

Heating Power

15013 BTU

Features & Features
WiFi

Yes

Ionist

No

Air Filters

No

Ecological Coolant (R32)

Yes

Noise power
Indoor Unit

57 dB

Outdoor Unit

61 dB

Physical Dimensions
Indoor Unit Length

940 mm

Indoor Unit Height

316 mm

Indoor Unit Depth

224 mm

Outdoor Unit Length

920 mm

Outdoor Unit Height

620 mm

Outdoor Unit Depth

315 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Kondicioner AUX 18BTU

1 x Manual

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu