Laptop Acer Nitro 5 17.3″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

188,800 L

Ekran 17.3 inch me rezolucion Full HD. Procesor te gjenerates se 9 dhe karte grafike NVIDIA 6GB te dedikuar. Kontrolloni dhe plotesoni cdo detyre te mundshme. Hapni dhe organizoni cdo informacion ne cast. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit gjithashtu programe editimi dhe programe te ndryshme inxhinjerike.

  • Intel Core i7-9750H
  • 16GB RAM + 512GB SSD
  • 17.3″ IPS Display
  • NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB

Ka stok

Shitur: 36 copë
SKU: ITD1090 Modeli: AN517-51-785T Kategori: ,

Informacion i detajuar

Brand
DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-9750H

Processor Frequency

Base frequency 2.60 GHz, Max frequency up to 4.50 GHz

Processor Cores

6

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

512GB SSD

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

17.3"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Nvidia GeForce® GTX 1660 Ti 6GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

IEEE 802.11a/b/g/n/ac

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

(2) USB 3.1 Gen 1 Type-A
(1) USB 3.1 Gen 1 Type-C
(1) USB 2.0 Ports
(1) USB Type-C
(1) RJ-45

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2

CAMERA
Front Camera

Yes

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

55 W/h

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

3 kg

Height

26.9 mm

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim