Second Chance

Laptop Apple Macbook Pro 16″, Touch Bar, 32GB, 2TB SSD, i9 (2019)

179,990 L

 

Ky model i veçantë përmban një ekran Retina 16 inç me një rezolucion prej 3072 x 1920 piksele. Mundësohet nga procesorë Intel Core i9 me 8 bërthama, dhe vjen me 32GB RAM. Një veçori e dukshme e këtij modeli MacBook Pro është përfshirja e Touch Bar. Shiriti me prekje vendos kontrollet në majë të gishtave tuaj dhe përshtatet me aplikacione të ndryshme për të ofruar funksione të dobishme pa pasur nevojë të lundroni në menutë komplekse ose të mbani mend shortcut e tastierës. Duke zëvendësuar tastet e funksionit në rreshtin e sipërm të tastierës, Touch Bar përmban një ekran me cilësi Retina dhe mbështet hyrjen me shumë prekje. Touch Bar përmban sensorin Touch ID, kështu që mund të identifikoheni shpejt në MacBook Pro duke përdorur gjurmën e gishtit. Mund të përdorni gjithashtu Touch ID për të bërë blerje në ueb, falë Apple Pay. Vjen me 4 porta Thunderbolt 3 (USB-C), të cilat ofrojnë shpejtësi të shpejtë të transferimit të të dhënave dhe mbështetje për lidhjen e pajisjeve të ndryshme periferike. Këto porte janë të gjithanshme dhe mund të përdoren për karikimin, lidhjen e ekraneve të jashtëm dhe lidhjen e pajisjeve të tjera. Në përgjithësi, ky është një laptop kompakt dhe i fuqishëm i përshtatshëm për detyra të ndryshme, duke filluar nga puna e produktivitetit deri tek redaktimi multimedial.

• Intel® Core™ i9-9980HK
• 32GB RAM + 2TB SSD
• 16″ Retina Display
• AMD Radeon™ Pro 5500M

Ka stok

SKU: LAP371 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 16%
BEST DEALS
Ofertë!

Apple Macbook Pro 16″, 32GB, 1TB SSD, M1 Max (2021)

379,990 L
Kurseni: 70,000 L
- 13%
BEST DEALS
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Pro 14″, 16GB, 1TB SSD, M1 Pro (2021)

279,990 L
Kurseni: 40,000 L
- 9%
Ofertë!

Apple Macbook Pro 14”, 16GB, 1TB SSD, M2 Pro (2023)

299,990 L
Kurseni: 30,000 L

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2019

DESIGN
Color

Space Gray

Type

Macbook Pro

PROCESSOR
Processor

Intel® Core™ i9-9980HK

Processor Frequency

5.00 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Memory

2TB SSD

DISPLAY
Screen size

16"

Display Details

•Retina display
•16‑inch (diagonal) LED‑backlit display with IPS technology; 3072‑by‑1920 native resolution at 226 pixels per inch with support for millions of colors
•Supported scaled resolutions:
•2048 x 1280
•1792 x 1120
•1344 x 840
•1152 x 720
•500 nits brightness
•Wide color (P3)
•True Tone technology
•Refresh rates: 47.95Hz, 48.00Hz, 50.00Hz, 59.94Hz, 60.00Hz

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Pro 5500M Graphics

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi

802.11ac

Bluetooth

5.0

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

Four Thunderbolt 3 (USB-C) ports with support for:
Charging
DisplayPort
Thunderbolt (up to 40Gb/s)
USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Built-in Microphones

Studio‑quality three-mic array with high signal-to-noise ratio and directional beamforming

Speakers

High‑fidelity six‑speaker system with force‑cancelling woofers
Wide stereo sound
Support for Dolby Atmos playback
3.5 mm headphone jack

CAMERA
Front Camera

720p FaceTime HD camera

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

Backlit Magic Keyboard with:
65 (U.S.) or 66 (ISO) keys including 4 arrow keys in an inverted‑T arrangement
Touch Bar
Touch ID sensor
Ambient light sensor
Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 11 hours wireless web
Up to 11 hours Apple TV app movie playback
Up to 30 days of standby time

Battery Capacity

Built‑in 100‑watt‑hour lithium‑polymer battery

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.0 Kg

Dimensions

1.62 x 35.79 x 24.59 cm

Power
AC Adapter Power

96W USB-C Power Adapter

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
VoiceOver
Zoom
Increase Contrast
Reduce Motion
Siri and Dictation
Switch Control
Closed Captions
Text to Speech

Fingerprint Reader

Touch ID sensor

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Laptop

1x Charger