Lenovo Ideapad 3 15ARE05 15.6″, 512GB SSD, AMD

79,990 L85,990 L

 

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD.  Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. Eshte i lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. Procesor AMD Ryzen 7.1 . Gjithashtu eshte i pershtatshem per te kryer detyra te perditshme, si te punuarit ne paketen Office, navigimi ne internet, perdorii i programeve te finances si dhe shume aktivitete te tjera te cilat nuk kerkojne performance shume te larte. 

  • AMD Ryzen™ 7 4700U
  • 8/12GB RAM + 512GB SSD
  • 15.6″ FHD Display
  • AMD Radeon™ Graphics
Ram
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2020

DESIGN
Color

Dark Blue

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 4700U

Processor family

Ryzen 7

Processor Frequency

Base frequency 2.0 GHz, Max frequency up to 4.1 GHz

Processor cores

8 cores

Processor Cache

8MB

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB, 12GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

512GB SSD

Memory slots

ON-BOARD 4GB + 4GB

SSD Details

PCIEG3X2 NVME

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Display Size

15,6"

Panel Type

TN

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Graphics

Graphics Memory

Integrated Graphics

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11 AC 1×1

Ethernet LAN

No

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

1x USB 2.0
2x USB 3.2 Gen 1
1x HDMI 1.4b
1x card reader
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x power connector

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

Dolby Audio™-certified stereo speakers

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

No

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer

Battery Capacity

35Wh

Number of battery cells

2

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

Starting at 1.85kg

Height

19.99mm

POWER
AC Adapter Power

65W Round Tip

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Laptop
Ac Power Adapter
Guide Book

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu