OFERTË ONLINE

Lenovo IdeaPad 3 15IAU7, 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

112,990 L

 

IdeaPad 3 15IAU7 e bënë të punuarin apo të studiuarin nga shtëpia më të lehtë dhe argëtues. Ky model kombinon performancën e procesorëve të gjeneratës së 12-ë Core i7 me memorjen 512GB dhe ekranin 15,6 inç.

• Intel® Core™ i7-1255U
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ FHD Display
• Intel® Iris Xe Graphics

 

Ka stok

SKU: SAAD7850 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2020

DESIGN
Color

Arctic Grey

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-1255U

PROCESSOR FAMILY

12th Gen Core i7 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

Base frequency 1.7GHz
Max. 4.7GHz

PROCESSOR CACHE

12MB

PROCESSOR CORES

10 (2 P-core + 8 E-core)

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR4-3200

Memory

512GB SSD

MEMORY SLOTS

2 x 8GB

SSD DETAILS

M.2 2242 SSD, PCIe

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

GRAPHIC
Graphic Card

Intel® Iris® Xe Graphics

GRAPHICS MEMORY

Shared

GRAPHICS TYPE

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

802.11ac 2×2 Wi-Fi®

ETHERNET LAN

No

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
DETAILS

1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.2)
1x USB 2.0
1x USB 3.2 Gen 1
1x HDMI 1.4b
1x Card reader
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector

AUDIO
MICROPHONE

Dual array microphone with noise-cancelling

SPEAKERS

Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby® Audio™

CAMERA
FRONT CAMERA

HD 720p, with privacy shutter, fixed focus

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYBOARD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Li-Polymer

BATTERY CAPACITY

45Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

1.63 kg (3.59 lbs)

DIMENSIONS

359.2 x 236.5 x 19.9 mm (14.14 x 9.31 x 0.78 inches)

POWER
AC ADAPTER POWER

65W round tip (3-pin) AC adapter, 100-240V, 50-60Hz

SECURITY
FINGERPRINT READER

Touch Style

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Adapter

1 x User Manual