Lenovo IdeaPad 3 15ITL05 15.6″, 8GB, 256GB SSD, Core i3

52,990 L

 

IdeaPad 3  e bënë të punuarin apo të studiuarin nga shtëpia më të lehtë dhe argëtues. Ky model kombinon performancën e Intel® Core™ i3-1115G4 me memorjen 256GB dhe ekranin 15.6 inç. Gjithashtu është i pajisur me lexues të gjurmëve të gishtërinjve në butonin e ndezjes.

• Intel® Core™ i3-1115G4
• 8GB RAM + 256GB SSD
• 15.6″ FHD Display
• Intel® UHD Graphics

Ka stok

SKU: ITD1554-S Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Silver

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i3-1115G4

Processor family

11th Generation Intel® Core™ i3 Processors

Processor Frequency

Up to 4.1 GHz

Processor Cache

6 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

2 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

DDR4-3200

Memory

256GB SSD

Memory slots

1x SO-DIMM

SSD Details

NVMe,PCI Express 3.0

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® UHD Graphics

Graphics Memory

Shared

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

Integrated

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi® 5, 802.11ac 2×2 Wi-Fi

Ethernet LAN

No

Bluetooth

BT 5.0

PORTS & INTERFACES
Details

• 1x USB 3.2 Gen 1
• 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
• 1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0, and DisplayPort™ 1.2)
• 1x HDMI 1.4b
• 1x Card reader
• 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)

AUDIO
Built-in Microphone

Dual array microphone

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby® Audio™

CAMERA
Front Camera

HD 720p webcam, support privacy shutter, fixed focus

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10 S

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium Polymer (LiPo)

Battery Capacity

45 Wh

Number of battery cells

2 cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.66 kg

Dimensions

356.67 x 233.13 x 16.9-19.1 mm (

POWER
AC Adapter Power

45W round tip

SECURITY
Fingerprint Reader

Touch style fingerprint reader

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu