Ofertë!
OFERTA VETËM ONLINE

Lenovo Ideapad 3 Gaming 15.6″, 16GB, 1TB SSD, i7

159,990 L

Kurseni: 20,000 L

:
:
:

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesor Intel® Core™ i7-12650H dhe kartë grafike NVIDIA GeForce RTX™ 3060 me memorie të dedikuar 6GB. Kontrolloni dhe plotësoni çdo detyrë të mundshme. Ekran me pamje shumë të mirë dhe plotë ngjyra. I lehtë në peshë dhe mund ta merrni kudo me vete. I përshtatshëm për të luajtur lojrat më të fundit gjithashtu dhe për përdorimin e programeve inxhinierike dhe të dizajnit.

• Intel® Core™ i7-12650H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 15.6″ Full HD Display
• NVIDIA GeForce RTX™ 3060 6GB

Ka stok

SKU: SAAD7900 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Black

TYPE

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12650H

PROCESSOR FAMILY

12th Generation Intel Core i7

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 4.7GHz

PROCESSOR CACHE

24MB

Processor cores

10 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR4

Memory

1TB SSD

SSD DETAILS

M.2 2280 SSD

CARD READER INTEGRATED

No

Display
Display Size

15,6"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

TOUCHSCREEN

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3060

GRAPHICS MEMORY

6GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

802.11AX (2×2)

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
DETAILS

2x USB 3.2 Gen 1
1x HDMI 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Dual array microphone

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, Nahimic Audio

CAMERA
FRONT CAMERA

HD 720p, with privacy shutter, fixed focus

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

FREEDOS

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Lithium-Ion Polymer (LiPo)

BATTERY CAPACITY

Integrated 45Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

4-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

2.3 kg

Dimension

359.6 x 266.4 x 21.8 mm

POWER
AC ADAPTER POWER

170 W

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 muaj