Ofertë!
OFERTA VETËM ONLINE

Lenovo Ideapad 3 Gaming 15.6″, 8GB, 512 SSD, AMD

129,990 L

Kurseni: 20,000 L

:
:
:

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesori AMD Ryzen™ 7 6800H dhe kartë grafike NVIDIA GeForce RTX™ 3050 Ti me memorie të dedikuar 4GB. Kontrolloni dhe plotësoni çdo detyrë të mundshme. Ekran me pamje shumë të mirë dhe plotë ngjyra. I lehtë në peshë dhe mund ta merrni kudo me vete. I përshtatshëm për të luajtur lojrat më të fundit gjithashtu dhe për përdorimin e programeve inxhinierike dhe të dizajnit.

• AMD Ryzen™ 7 6800H
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ Full HD Display
• NVIDIA GeForce RTX™ 3050 Ti, 4GB

Ka stok

SKU: ITD1648 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Black

TYPE

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 6800H

PROCESSOR FAMILY

AMD Family

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 4.7GHz

PROCESSOR CACHE

16MB

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM TYPE

DDR5

Memory

512GB

SSD DETAILS

M.2 SSD

CARD READER INTEGRATED

No

Display
Display Size

15,6"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050Ti

GRAPHICS MEMORY

4GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

Wi-Fi 6, 11ax 2×2

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
DETAILS

2x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4)
1x HDMI 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Dual array microphone

BUILT-IN SPEAKERS

2 x 2W stereo speakers with Nahimic Audio

CAMERA
FRONT CAMERA

HD 720p with Privacy Shutter

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Lithium-Ion Polymer (LiPo)

BATTERY CAPACITY

Integrated 45Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

2.4 kg

Dimension

21.8 x 359.6 x 266.4mm / 0.9 – 1.0" x 14.2" x 10.5"

POWER
AC ADAPTER POWER

170 W

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 muaj