OFERTË ONLINE

Lenovo Ideapad 3 Gaming 15.6″, 8GB, 512GB SSD, AMD

129,990 L

 

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesor AMD Ryzen™ 5 5600H dhe karte grafike Nvidia RTX 3050. Kontrolloni dhe plotesoni cdo detyre te mundshme. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit gjithashtu dhe per perdorimin e programeve inxhinierike dhe te dizajnit.

• AMD Ryzen™ 5 5600H
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ Full HD Display
• NVIDIA GeForce RTX™ 3050

Ka stok

SKU: ITD1519 Modeli: 82K20013US Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2020

DESIGN
Color

Black

TYPE

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 5 5600H

PROCESSOR CACHE

16MB

PROCESSOR FREQUENCY

Base frequency 3.3GHz , Max frequency up to 4.2GHz

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM TYPE

DDR4

Memory

512GB SSD

SSD DETAILS

M.2 NVMe

CARD READER INTEGRATED

No

Display
Refresh Rate

120Hz

Display Size

15,6"

PANEL TYPE

IPS

HD TYPE

Full HD

TOUCHSCREEN

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3050

GRAPHICS MEMORY

Shared

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

802.11AX (2×2)

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

5.0

PORTS & INTERFACES
DETAILS

1 x USB-C 3.2 Gen 1
2 x USB-A 3.2 Gen 1
1 x HDMI 2.0
1 x RJ45
1 x Power in
1 x Headphone / mic combo

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

2x,Array

BUILT-IN SPEAKERS

2 x 2W stereo speakers

CAMERA
FRONT CAMERA

720p with Camera Shutter

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

Windows 10

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

Keyboard Type

4-Zone RGB LED backlit

BATTERY
BATTERY CAPACITY

Integrated 60Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

2.2 kg

Dimension

24.9mm x 359mm x 249.6mm

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Lenovo Ideapad 3 Gaming

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu