Lenovo Ideapad 3 Gaming 15.6″,16GB,512GB SSD, AMD

119,990 L

 

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesor AMD Ryzen™ 7-5800H dhe karte grafike Nvidia RTX 3050. Kontrolloni dhe plotesoni cdo detyre te mundshme. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit gjithashtu dhe per perdorimin e programeve inxhinierike dhe te dizajnit.

• AMD RYZEN™ 7-5800H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ Full HD Display
• NVIDIA RTX 3050 4GB

Ka stok

SKU: SAAD4100 Kategori: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2020

DESIGN
Color

Black

TYPE

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 5800H

PROCESSOR FAMILY

AMD Ryzen™ Processors

PROCESSOR FREQUENCY

Base frequency 3.20 GHz, Max frequency up to 4.4 GHz

PROCESSOR CACHE

16MB of L3 Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR4

Memory

512GB SSD

MEMORY SLOTS

2

SSD DETAILS

M.2 NVMe PCIe

CARD READER INTEGRATED

No

Display
Screen size

15.6"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce® RTX 3050 4GB

GPU Memory

4GB GDDR6

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

802.11AX (2×2)

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

5.0

PORTS & INTERFACES
DETAILS

1 x USB-C 3.2 Gen 1
2 x USB-A 3.2 Gen 1
1 x HDMI 2.0
1 x RJ45
1 x Power in
1 x Headphone / mic combo

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

2x,Array

BUILT-IN SPEAKERS

2 x 2W stereo speakers

CAMERA
FRONT CAMERA

720p with Camera Shutter

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

FreeDos

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

TouchPad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Li-Polymer

BATTERY CAPACITY

60Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

2.25 kg

Dimension

24.3mm x 359.6mm x 251.9mm

POWER
AC ADAPTER POWER

135W slim tip (3-pin) AC adapter

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Lenovo Ideapad 3 Gaming

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu