BEST DEALS

Lenovo IdeaPad 5 Pro 16″, 16GB, 512GB, Core i5

99,990 L

 

Lenovo IdeaPad 5 Pro vjen me dizajn të hollë dhe të lehtë, me performancë të lartë, bateri jetëgjatë dhe kompakt për të punar kudo. Me ekranin e tij me madhësi 16″, ky laptop ofron performancën që përputhet me ambiciet tuaja.

• Intel® Core™ i5-12500H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 16” 2.5K Display
• Intel® Iris® Xe Graphics

Ka stok

SKU: ITD1694 Modeli: 82SK0050RM Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

CLOUD GREY

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-12500H

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i5

Processor Frequency

Base frequency 2.5 GHz, Max frequency up to 4.5 GHz

Processor Cache

18MB

Processor cores

12 Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Memory Slots

Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel

Memory Type

LPDDR5-4800

Memory

512GB SSD

Storage Slot

M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot

Card Reader

Yes

DISPLAY
Display Size

16"

Aspect Ratio

16:10

Touchscreen

No

Display Resolution

2560 x 1600 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Intel Iris Xe Graphics

Graphics Memory

Shared

Graphics Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WiFi Model

Wi-Fi® 6, 11ax 2×2

Ethernet Lan

No

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
Interface

• 1x USB 3.2 Gen 1
• 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
• 1x Thunderbolt 4 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
• 1x HDMI 2.0
• 1x Card reader
• 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)

AUDIO
Speakers

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby® Atmos

Microphone

Dual-microphone array with noise-cancelling

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p + IR, fixed focus, with ToF sensor

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

Keyboard Type

6-row, multimedia Fn keys, numeric keypad

Battery
Power Adapter

100W

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions (WxDxH)

356 x 251 x 16.9 mm (14.02 x 9.88 x 0.67 inches)

Weight

Around 1.95 kg (4.30 lbs)

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

Garancia e produktit

36 Muaj