Lenovo Ideapad Creator 5 15IMH05 15.6″, 16GB, 256GB SSD + 1TB HDD, Core i7

179,900 L

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD dhe frekuence 144Hz. Procesor te gjenerates se 10 dhe karte grafike NVIDIA 4GB te dedikuar. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit gjithashtu, programe inxhinjerike, programe dizajni dhe programe te ndryshme inxhinjerike. 

 

  • Intel Core i7-10750H
  • 16GB RAM + 256GB SSD M.2 + 1TB HDD
  • 15.6″ IPS Display
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6

Ka stok

Shitur: 122 copë

SKU: SAAD1701 Modeli: 15IMH05 Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
DESIGN
Color

Dark Moss

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-10750H

Processor family

10th Gen Intel Core i7

Processor Frequency

Base frequency 2.60 GHz, Max frequency up to 5.0 GHz

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory slots

2x SO-DIMM

Memory

256GB SSD + 1TB HDD

SSD Details

PCIe NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Refresh Rate

144Hz

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Nvidia GeForce® GTX 1650 4GB

Graphics Memory

4GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

802.11ac 2×2

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

2 USB 3.2 Gen 1,
1 USB 3.2 Type-C Gen 1,
HDMI 2.0,
Ethernet (RJ-45),
AC power adapter jack, headphone / microphone combo jack

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2

CAMERA
Front Camera

Yes

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

SOFTWARE
Operating system installed

No

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer

Battery Capacity

45 W/h

Number of battery cells

2

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.2 kg

Height

359mm x 249.6mm x 24.9mm

POWER
AC Adapter Power

135W Slim Tip

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu