Lenovo Ideapad Gaming 3, 15.6″, 16GB, 512GB SSD, AMD

115,500 L

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesor AMD dhe karte grafike NVIDIA 4GB te dedikuar. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit gjithashtu, programe inxhinjerike, programe dizajni dhe programe te ndryshme inxhinjerike. 

  • AMD Ryzen™ 7 4800H
  • 16GB RAM + 512GB SSD M.2
  • 15.6″ IPS Display
  • NVIDIA® GeForce® GTX 1650Ti 4GB GDDR6

Ka stok

SKU: SAAD3910 Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 4800H

Processor family

Ryzen 7

Processor Cache

8MB

Processor Frequency

Base frequency 3.0 GHz, Max frequency up to 4.0 GHz

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200HZ

Memory

512GB SSD

Memory slots

1x Slot Free

SSD Details

M.2 2242 PCIe 3.0×4 NVMe

Card Reader Integrated

Yes

Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Nvidia GeForce® GTX 1650 4GB

Graphics Memory

4GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

802.11ac 2×2

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

2 USB 3.2 Gen 1,
1 USB 3.2 Type-C Gen 1,
HDMI 2.0,
Ethernet (RJ-45),
AC power adapter jack, headphone / microphone combo jack

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer

Battery Capacity

45 W/h

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.2 kg

Height

24.9 mm

POWER
AC Adapter Power

135W slim tip

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu