Lenovo Legion 5 Gaming 15.6″, 8GB, 256GB SSD + 1TB HDD, AMD

119,990 L

 

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD me frekuence rifreskimi 120Hz. Procesor AMD karte grafike NVIDIA GeForce RTX™ 1650TI, 4GB te dedikuar. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. Eshte i pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit dhe per perdorimin e programeve inxhinierike e atyre te dizajnit gjithashtu. 

• AMD Ryzen™ 5-4600H
• 8GB / 256GB SSD+ 1TB HDD
• 15.6″ FHD Display 120Hz
• NVIDIA®GeForce RTX™ 1650TI 4GB

Ka stok

SKU: ITD1413 Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 5-4600H

Processor family

Ryzen™ 5

Processor Frequency

Base frequency 2.90 GHz, Max frequency up to 4.20 GHz

Processor Cache

8MB

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

256GB SSD + 1TB HDD

Memory slots

2

SSD Details

M.2 PCIe NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA®GeForce RTX™ 1650TI 4GB

Graphics Memory

4GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11AX (2 x 2)

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

5.0

PORTS & INTERFACES
Details

USB-A 3.2 Gen 1 (always on)
3 x USB-A 3.2** Gen 1
USB-C 3.2 (DisplayPort™)
HDMI 2.0
RJ45 ethernet
Mic / headphone combo
Kensington lock slot

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2 x 2W Harman Kardon® speaker system
Dolby Atmos® headphone support

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

60Wh

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.46 kg (5.42 lbs)

Dimensions (WxDxH)

363.06 x 259.61 x 23.57-26.1 mm (14.3 x 10.22 x 0.93-1.03 inches)

POWER
AC Adapter Power

230W Slim Tip

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

  • Laptop
  • AC adapter
  • Internal battery
  • Quick start guide

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu