Lenovo Legion 5 Gaming 15″, 8GB, 512GB SSD, Core i7

154,990 L

 

Performancë superiore. Jetëgjatësia e baterisë e pakompromis. Thonë se jeta është plot kompromise. Thonë se nuk mund të keni performancë të lartë dhe jetëgjatësi të gjatë të baterisë në të njëjtin notebook. Thonë se një laptop lojrash me performancë të lartë duhet të jetë i madh dhe i rëndë. E kanë gabim. Tani mund të shijoni performancën elitare të lojërave në një laptop të hollë dhe të lehtë lojrash me jetëgjatësi të mahnitshme të baterisë, falë procesorëve AMD Ryzen™ 7 5800Hs. Mos bëni më kurrë kompromis me laptopin tuaj të lojrave.

 

• AMD Ryzen™ 7 5800H
• 8GB RAM + 512GB SSD
• 15.6” Full HD Display
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti 4GB

 

Ka stok

SKU: ITD1571 Modeli: 82JW00BFUS Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Phantom Blue

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 5800H

Processor Frequency

Base frequency 2.30 GHz, up to 4.40 GHz with Turbo Boost

Processor Cache

16 MB Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

512GB SSD

Memory slots

2

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3050Ti

Graphics Memory

4GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11AX (2 x 2)

Ethernet LAN

100/1000M

Bluetooth

5.1

PORTS & INTERFACES
Details

-Left Side:
USB-C 3.2 Gen 2 (DisplayPort™ 1.4)
Headphone / mic combo

-Right Side:
USB-A 3.2 Gen 1
E-Shutter button

-Rear Side:
3 x USB-A 3.2 Gen 1
USB-C 3.2 Gen 2 (DisplayPort™ 1.4 & power delivery)
HDMI 2.1
RJ45
Power input

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2x2W speakers with Nahimic Audio for Gamers

CAMERA
Front Camera

HD 720p with E-Shutter

SOFTWARE
Operating System

Windows 11

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

Up to 6 hours* (MM18)

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

Starting at 2.4kg

Dimension

23.57 – 26.1mm x 363.06mm x 259.61mm

POWER
AC Adapter Power

230W slim tip (3-pin)

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Lenovo Legion 5 Gaming 15″, 8GB, 512GB SSD, Core i7

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu