Lenovo Legion 7 15IMH05H 17.3″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

234,900 L

Ekran 17.3 inch me rezolucion Full HD. Procesor te gjenerates se 10 dhe karte grafike NVIDIA 8GB te dedikuar. Kontrolloni dhe plotesoni cdo detyre te mundshme. Hapni dhe organizoni cdo informacion ne cast. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I pershtatshem per te luajtur lojrat me te fundit gjithashtu, programe inxhinjerike dhe programe dizajni. 

  • Intel Core i7-10750H
  • 16GB RAM + 1TB SSD
  • 17.3″ FHD Display
  • NVIDIA GeForce RTX™ 2070 8GB

Ka stok

Shitur: 56 copë

SKU: ITD1208 Modeli: 15IMH05H Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-10750H

Processor family

10th Gen Intel Core i7

Processor Frequency

Base frequency 2.6 GHz, Max frequency up to 5.0 GHz

Processor Cache

12MB

Processor cores

6 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

1TB SSD

Memory slots

2x 8GB SO-DIMM

SSD Details

M.2 PCIe NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

17.3"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Nvidia GeForce® RTX 2070 8GB

Graphics Memory

8GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

802.11a/b/g/n/ac

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

2 x USB 3.0
1 x USB 3.0 Type C
1 x USB 2.0
1 x HDMI
1 x audio
1 x Microphone

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

No

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes, Backlit

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

80 Wh

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.5 kg

Height

25.9 mm

POWER
AC Adapter Power

230W Slim Tip

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu