Ofertë!

Lenovo NB Legion 5 17ACH6H 17.3″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

172,990 L

Kurseni: 7,000 L

Minimalist dhe super i fuqishëm. Qëndroni gjithmonë në krye të listës me Legion 5, laptopin e lojrave më të përparuar nga Lenovo. Procesori i gjeneratës së 11-të Core i7 dhe karta grafike NVIDIA GeForce RTX 3060 me memorie të dedikuar 6GB do t’ju mundësojnë eksperiencën më të rehatshme dhe pa probleme të lojrave që keni pasur ndonjëherë.

• AMD Ryzen™ 7 5800H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 17.3″ FHD Display
• NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB

Ka stok

SKU: SAAD7701 Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Phantom Blue

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 5800H

Processor family

11th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

Max. 4.4 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200MHZ

Memory

1TB SSD

Memory slots

2

SSD Details

M.2 PCIE NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

17.3"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3060

Graphics Memory

6GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2 Wi-Fi

Ethernet

100/1000M

Bluetooth

BT 5.1

PORTS & INTERFACES
Details

1 x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
3 x USB 3.2 Gen 1
1 x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery and DisplayPort™ 1.4)
1 x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer and DisplayPort 1.4)
1 x HDMI 2.1
1 x card reader
1 x Ethernet (RJ-45)
1 x headphone / mic
1 x power connector

AUDIO
Built-in Microphone

Dual array microphone

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2x 2W, Nahimic Audio

CAMERA
Front Camera

720p, with camera shutter, fixed focus

SOFTWARE
Operating system installed

FreeDOS

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer (Li-Po)

Battery Capacity

80 Wh

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.98 kg

Dimensions

398.6 x 290 x 24.3-26.2 mm

POWER
AC Adapter Power

230W slim tip (3-pin) AC adapter,

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj