OFERTA VETËM ONLINE

Lenovo NB Legion 5 Pro 16IAH7 16″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

219,990 L

 

Minimalist dhe super i fuqishëm. Qëndroni gjithmonë në krye të listës me Legion 5 Pro, laptopin e lojrave më të përparuar nga Lenovo. Procesori Intel® Core™ i7-12700H dhe karta grafike NVIDIA GEFORCE RTX 3060, me RAM 16GB, do t’ju mundësojnë eksperiencën më të rehatshme dhe pa probleme të lojrave që keni pasur ndonjëherë.

• Intel® Core™ i7-12700H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 16″ FHD Display
• NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB

Ka stok

SKU: SAAD8501 Modeli: 16IAH7H Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Graphite Gray

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12700H

Processor family

12th Generation Intel Core i7

Processor Frequency

Max. 4.7 GHz

Processor cache

24Mb

Processor cores

14 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5-4800

Memory

1TB SSD

Memory slots

2

SSD Details

M.2 PCIE NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:10

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1600 x 2560 pixels

Refresh Rate

240Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3060

Graphics Memory

6GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11ac 2×2 Wi-Fi

Ethernet Lan

Yes

Bluetooth

BT 5.1

PORTS & INTERFACES
Details

2x USB 3.2 Gen 1
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer and DisplayPort™ 1.4)
1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 135W and DisplayPort 1.4)
1x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps (support data transfer and DisplayPort 1.4)
1x HDMI, up to 8K/60Hz
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microp

AUDIO
Built-in Microphone

Dual array microphone

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2W x2, Nahimic Audio

CAMERA
Front Camera

HD 720p, with E-camera shutter, fixed focus

SOFTWARE
Operating system installed

FreeDOS

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer (Li-Po)

Battery Capacity

80 Wh

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.42 kg

Dimensions

359.9 x 264.4 x 19.9 mm (14.17 x 10.41 x 0.78 inches)

POWER
AC Adapter Power

230W slim tip (3-pin) AC adapter,

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj