Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 14″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

299,990 L

 

Laptopi ThinkPad X1 Carbon Gen 10 ofron një kombinim të fuqishëm të performancës, reagimit, jetëgjatësisë së baterisë dhe pamjeve mahnitëse. Me procesorët e gjeneratës së 12-të Intel® Core™ i7 do  të keni  një përvojë të jashtëzakonshme si asnjëherë më parë. Mentesha e re me një shirit ventilatori të dyfishtë dhe ajrimi i pasmë për një zgjidhje termike të përmirësuar inteligjente do të thotë që ju mund të punoni me orë të gjata dhe ky laptop nuk do të mbinxehet.

• Intel® Core™ i7-1260P
•16GB RAM + 1TB SSD
• 14″ IPS Touch Display
• Intel® Iris® Xe Graphics

Ka stok

SKU: ITD1677-B Modeli: 21CB000JUS Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Black

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-1260P

PROCESSOR FAMILY

12th Generation Intel® Core™ i7 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 4.7GHz

PROCESSOR CACHE

18 MB

Processor cores

12 Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram type

LPDDR5-SDRAM

Memory

1TB SSD

SSD DETAILS

PCIe SSD

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Display Size

14''

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:10

HD TYPE

Yes

Touchscreen

Yes

Display Resolution

1920 x 1200 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® Iris® Xe Graphics

GRAPHICS MEMORY

‎Shared

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI model

Intel Wi-Fi 6E AX211

ETHERNET LAN

No

Bluetooth

5.2

PORTS & INTERFACES
Details

USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity x 2
USB Power Delivery
HDMI version 2.0b
USB Sleep-and-Charge ports x 1
Combo headphone/mic port
HDMI ports quantity x 1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
USB Sleep-and-Charge
Thunderbolt 4 ports quantity x 2

Audio
BUILT-IN MICROPHONE

Yes

BUILT-IN SPEAKERS

Dolby Atmos® Speaker System

Camera
FRONT CAMERA

Full HD with webcam privacy shutter

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Li-Polymer

BATTERY CAPACITY

57 Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.12kg

Dimensions

15.4 x 222.5 x 315.6 mm

Power
AC Power adapter

65W

SECURITY
Fingerprint reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop
1 x Charger
1 x Manual

Garancia e produktit

36 muaj