Ofertë!
OFERTË ONLINE

Logitech Portable ConferenceCam Connect CC2000E

37,990 L

Kurseni: 5,000 L

Thjeshtoni menyren se si flisni me kamer ne kompjuter apo laptop. Kamera e projektuar per konferenca dhe takime te rendesishme. Pajisur edhe me audio me cilesi te larte dhe me shume kualitet. Connect është gjithmonë gati për thirrjen tuaj të ardhshme me video konferencë. Certifikuar per biznes nga kompani te ndryshme si Zoom, Fuze, Vidyo etj.

Ka stok

Shitur: 31 copë

SKU: DUN731 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Camera

• Full HD 1080p video calling (up to 1920 x 1080 pixels); 720p HD video calling (up to 1280 x 720 pixels) with supported clients
• H.264 UVC 1.5 with Scalable Video Coding (SVC)
• Supports H.264 SVC 1080p, along with optimizations for best call performance in single or multiparty HD video

Field of View

• Diagonal: 90°
• Horizontal: 82.1°
• Vertical: 52.2°
• 4X digital zoom
• Rightlight™ 2 Technology for clarity in various lighting environments, even low light
• Digital pan, tilt and zoom from remote control or optional downloadable app
• Mechanical tilt wheel
• Camera LED for active streaming indication

SPEAKERPHONE

• Integrated full duplex speakerphone with echo and noise cancellation
• 360° wideband audio
• Bluetooth and NFC enabled
• LEDs for speakerphone streaming, mute, hold, and Bluetooth pairing
• Controls for call answer/end, volume and mute

Microphones (TX)

• Two omni-directional microphones supporting 3.6 m diameter range
• Frequency response: 100Hz – 16KHz
• Sensitivity: -34 dB +/-3dB
• Distortion: <1% @ 1KHz at 65dB

Speakers (Rx)

• Frequency response: 140Hz – 16KHz
• Sensitivity: 89dBSPL +/-3 dB at 1W/0.5M
• Max output: 91.5dBSPL at 0.5 m
• Distortion: <5% from 200Hz

Cables / Power

• AC Power adapter with regional plugs
• USB cable 1.8 m
• Integrated rechargeable battery

MOUNT

• Designed for tabletop use
• Kensington security slot

COMPATIBILITY AND CERTIFICATIONS

• Plug-and-play USB connectivity
• Certified for Skype for Business and ready for Teams
• Zoom Certified
• Fuze Certified
• Compatible with Google Meet
• Cisco Jabber® and WebEx compatible
• Compatible with BlueJeans, BroadSoft, GoToMeeting, Vidyo, and other video conferencing, recording, and broadcasting applications that support USB cameras

DIMENSIONS
Main unit

• Height: 304.2 mm
• Width: 75 mm
• Depth: 75 mm
• Weight: 766 g

Remote Control

• Height: 128 mm
• Width: 41 mm
• Depth: 9 mm
• Weight: 32 g

SYSTEM REQUIREMENTS

• Windows 7,8.1 or 10
• macOS X 10.10 or later

Features

• EASY AUDIO CONFERENCING
• PORTABLE POWER
• USB PLUG-AND-PLAY CONNECTIVITY
• SAFE AND SECURE
• PREMIUM CAMERA LENS
• COMPATIBLE WITH MOST VC APPS
• COMPACT ALL-IN-ONE DESIGN
• PERFECT FOR SMALL SPACES
• FLEXIBLE VIDEO FOR THE ANYWHERE WORKPLACE

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

  • Logitech Connect device
  • Remote control
  • 1.8 meter USB cable
  • Power adapter with regional plugs
  • Documentation
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu