DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

119,900 L

Kapni cdo aventure tuajen ne detaje me Mavic Air. DJI Mavic Air 2 kombinon një kornizë të palosshme dhe të lëvizshme me një sistem të kamerës së nivelit të lartë. Gimbal me 3 boshte me sensor CMOS 1/2 “të aftë për të kapur fotografi 8K Hyperlapse, video 4K60, 240 fps “slow motion” video 1080p dhe fotografi deri në 48MP. Përveç kësaj, fotot, panorama dhe videot mund të filmohen në HDR për rezultate më dinamike.

Ka stok

SKU: DJI186 Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
AIRCRAFT
Take off Weight

570 g

Dimensions

Folded:
180×97×74 mm (Length×Width×Height)
Unfolded:
183×253×77 mm (Length×Width×Height)

Diagonal Distance

302 mm

Max Ascent Speed

4 m/s (S Mode)
4 m/s (N Mode)

Max Descent Speed

3 m/s (S Mode)
3 m/s (N Mode)
5 m/s (S Mode during a sharp descent)
3 m/s (all modes at elevations over 4500 m)

Max Service Ceiling Above Sea Level

5000 m

Max Flight Time (no wind)

34 minutes

Max Hovering Time (no wind)

33 minutes

Max Flight Distance (no wind)

18.5 km

Max Horizontal Flight Speed

19 m/s (S Mode)
12 m/s (N Mode)
5 m/s (T Mode)

Max Tilt Angle

35° (S Mode)
20° (N Mode)
35° (N Mode under strong wind)

Max Angular Velocity

250°/s (S Mode)
250°/s (N Mode)

Max Wind Resistance

8.5-10.5 m/s (Level 5)

Hovering Accuracy Range

Vertical:
±0.1 m (with vision positioning)
±0.5 m (with GPS positioning)

Horizontal:
±0.1 m (with vision positioning)
±1.5 m (with GPS positioning)

Internal Storage

8 GB

GIMBAL
Mechanical Range

Tilt: -135° to 45°
Roll: -45° to 45°
Pan: -100° to 100°

Controllable Range

Tilt: -90° to 0° (Default)
-90° to 24° (Extended)

Stabilization

3-axis (tilt, roll, pan)

Max Control Speed (tilt)

100°/s

Angular Vibration Range

±0.01°

CAMERA
Sensor

1/2" CMOS
Effective Pixels: 12 MP and 48 MP

Lens

FOV: 84°
Equivalent Focal Length: 24 mm
Aperture: f/2.8
Focus Range: 1 m to ∞

ISO Range

Video:
100-6400

Photo (12 MP):
100-3200 (Auto)
100-6400 (Manual)
Photo (48 MP):
100-1600 (Auto)
100-3200 (Manual)

Max Photo Resolution

48 MP 8000×6000 pixel

Still Photography Modes

Single: 12 MP and 48 MP
Burst: 12 MP, 3/5/7 frames
Automatic Exposure Bracketing (AEB): 12MP, 3/5 Frames at 0.7EV Bias
Timed: 12 MP 2/3/5/7/10/15/20/30/60 seconds
SmartPhoto: Scene Recognition, HyperLight, and HDR
HDR Panorama:
Vertical (3×1): 3328×8000 pixels (Width×Height)
Wide (3×3): 8000×6144 pixels (Width×Height)
180° Panorama (3×7): 8192×3500 pixels (Width×Height)
Sphere (3×8+1): 8192×4096 pixels (Width×Height)

Video Resolution

4K Ultra HD: 3840×2160 24/25/30/48/50/60 fps
2.7K: 2688×1512 24/25/30/48/50/60 fps
FHD: 1920×1080 24/25/30/48/50/60/120/240 fps
4K Ultra HD HDR: 3840×2160 24/25/30 fps
2.7K HDR: 2688×1512 24/25/30 fps
FHD HDR: 1920×1080 24/25/30 fps

Max Video Bitrate

120 Mbps

Supported File System

FAT32 and exFAT

Photo Formats

JPEG/DNG (RAW)

Video Format

MP4/MOV (H.264/MPEG-4 AVC, H.265/HEVC)

SENSING SYSTEM
Forward

Precision Measurement Range: 0.35-22.0 m
Detection Range: 0.35 to 44 m
Effective Sensing Speed: 12 m/s
Field of View (FOV):
71° (horizontal), 56° (vertical)

Backward

Precision Measurement Range: 0.37-23.6 m
Detection Range: 0.37-47.2 m
Effective Sensing Speed: 12 m/s
Field of View (FOV):
44° (horizontal), 57° (vertical)

Downward

ToF Measurement Range: 0.1-8 m
Hovering Range: 0.5-30 m
Vision Sensor Hovering Range: 0.5-60 m

Available Downward Sensors

Dual Vision Sensors + Time of Flight Sensors (ToF)

INTELLIGENT FLIGHT BATTERY
Capacity

3500 mAh

Max Charging Voltage

13.2 V

Battery Type

LiPo 3S

Energy

40.42 Wh

Net Weight

198 g

Charging Temperature Range

5° to 40°C (41° to 104°F)

Max Charging Power

38 W

REMOTE CONTROLLER
Operating Frequency

2.400 – 2.4835 GHz
5.725 – 5.850 GHz

Operating Temperature Range

-10° to 40°C (14° to 104°F)

Transmission Power (EIRP)

2.400-2.4835 GHz:
FCC: ≤26 dBm
CE: ≤20 dBm
SRRC: ≤20 dBm
MIC: ≤20 dBm

5.725-5.850 GHz:
FCC: ≤26 dBm
CE: ≤14 dBm
SRRC: ≤26 dBm

Remote Controller Transmission System

OcuSync 2.0

Supported Mobile Device Connectors

Lightning, Micro USB, USB Type-C

Supported Mobile Device Size

180×86×10 mm (Height×Width×Thickness)

CHARGER
Input

100-240 V, 50/60 Hz, 1.3 A

Voltage

13.2 V

Rated Power

38 W

Video Transmission
Video Transmission System

OcuSync 2.0
2.4 GHz/5.8 GHz Auto-Switching

Live View Quality

720p@30fps/1080@p30fps

Latency (depending on environmental conditions and mobile device)

120-130 ms

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

 • DJI Mavic Air 2 Fly More Combo
 • Remote Controller
 • 3 x Intelligent Flight Battery
 • Battery Charger
 • AC Power Cable
 • 6 x Pair of Low-Noise Propellers
 • USB Type-C RC Cable
 • Lightning RC Cable
 • Micro-USB RC Cable
 • Gimbal Protector
 • USB Type-C Cable
 • Pair of Spare Control Sticks
 • ND Filter Set (ND16, ND64 & ND256)
 • Battery Charging Hub
 • Battery to Power Bank Adapter
 • Shoulder Bag

Garancia e produktit

Dronet nuk kane garanci ne total si pajisje por pjeset qe e perbejne kane secila garanci me vete dhe mund ti shihni ne website e DJI. Per cdo problem me produktet DJI qe blihen ne dyqanin tone mbahet garancia e DJI sepse ne jemi perfaqesues te DJI ne Shqiperi.

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu