Ofertë!
OFERTË ONLINE

MSI Crosshair 15 A11UEK 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

174,990 L

Kurseni: 5,000 L

Crosshair 15 është i pajisur me procesorët më të fundit të gjeneratës së 11-të Intel® Core™ i7 dhe grafika të serisë NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Të kombinuara me një veshje të fortë metalike gri titani për t’iu ngjasuar armëve, seria Crosshair do të plotësojë imagjinatën dhe nevojat e lojtarëve profesionistë. Vendoseni armikun në shënjestër dhe gjuani!

• Intel® Core™ i7-11800H
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ FHD Display
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 6GB

Ka stok

SKU: ITD1541 Modeli: A11UEK-205US Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Titanium Gray

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-11800H

Processor family

11th Gen. Intel® Core™ i7

Processor Frequency

2.4 – Up to 4.6GHz

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200MHz

Memory

512GB SSD

Memory slots

2x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen3)

SSD Details

NVMe SSD

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

Graphics Memory

6GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Graphics Memory Type

GDDR6

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Intel Wi-Fi 6 AX201(2×2 ax)

Ethernet LAN

No

Bluetooth

BT 5.1

PORTS & INTERFACES
Details

1x Type-C USB3.2 Gen1
2x Type-A USB3.2 Gen1
1x Type-A USB2.0
1x RJ45
1x (4K @ 60Hz) HDMI

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2 x 2W Speakers

CAMERA
Front Camera

720p HD Webcam

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

53.5 Battery (Whr)

Number of battery cells

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.25 kg

Dimensions

359 x 259 x 23.95 mm

POWER
AC Adapter Power

180W adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj