OFERTË ONLINE

MSI Force Tomahawk B550 Gaming Desktop 16GB, 1TB SSD, Core i7

229,990 L

 

MSI dëshiron që ju të keni desktopin e përsosur për të filluar udhëtimin tuaj të lojërave. Një desktop i hijshëm dhe kompakt për lojëra që përmban harduerin dhe teknologjinë më të fundit. Ky desktop ofron performancë të jashtëzakonshme të lojërave. Nga furnizimi me energji në motherboard në kartën grafike, te ftohja e lëngshme. Këta komponentë e bëjnë të lehtë përmirësimin e linjës, duke zgjatur në mënyrë të konsiderueshme jetëgjatësinë e sistemit. Me ndriçimin e integruar RGB, animoni dhe çoni përvojën tuaj të lojërave në një tjetër nivel duke shtypur thjesht butonin LED MSI për të kaluar nëpër një grup të madh opsionesh ndriçimi. Personalizojeni ndriçimin edhe më tej me softuerin MSI Center Mystic Light – Thjesht shtypni dhe mbani butonin LED për 3 sekonda për të ndërruar modalitetin e softuerit. Thjesht i pamposhtur!

• AMD Ryzen™ 7 5700G
• 16GB RAM + 1TGB SSD
• NVIDIA GeForce RTX™ 3070 8GB

Ka stok

SKU: ITD1665 Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
11 kg
Brand
Color

Black

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 5700G

Processor Frequency

3.8GHz up to 4.6 GHz

Processor cores

8 cores

CPU Cooler

Water Liquid Cooling 240mm

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4 3200MHX

Memory

1TB SSD

MEMORY SLOTS

2 x 8 GB

SSD DETAILS

PCIe® NVMe™ M.2 SSD

CARD READER INTEGRATED

Yes

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3070

GRAPHICS MEMORY

8GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Wired, WiFi

WI-FI MODEL

WiFi 6 (802.11ax)

ETHERNET LAN

Yes

PORTS & INTERFACES
DETAILS

Front:
2 x USB 3.2 Gen1 Type-A
1 x Mic in/ 1x Headphone out
LED Button – Press and Hold 3 seconds for software mode
Rear

PS/2 Combo Port
DisplayPort
2.5G LAN Port
1G LAN Port
HD Audio Connectors
Flash BIOS Button
USB 2.0 Port
HDMI Port
USB 3.2 Gen 1 5Gbps (Type-A)
USB 3.2 Gen 2 10Gbps (Type-A + Type-C)
Optical S/PDIF OUT

AUDIO
Audio Details

7.1 HD Audio

SOFTWARE
Operating system
Power
AC ADAPTER POWER

750W 80+ GOLD

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

421 x 210 x 499 mm

Weight

11 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x  PC

1 x Power Cable

1 x Manual

Garancia e produktit

24 MUAJ