MSI GeForce RTX™ 3070 Ti Ventus 3X Graphic Card

129,990 L

 

VENTUS sjell një dizajn të përqendruar te performanca që ruan gjërat thelbësore për të përmbushur çdo detyrë. Një sistem i ventilatorit të trefishtë i vendosur në një dizajn industrial të ngurtë lejon që kjo kartë grafike me pamje të mprehtë të përshtatet në çdo ndërtim. Një pllakë e pasme prej metali siguron një përfundim të pastër vizual të kartës. Ai gjithashtu forcon kartën dhe ndihmon edhe në mbajtjen e temperaturës së ulët. E ndërtuar me bërthama RT dhe bërthama të përmirësuara, multiprocesorë të rinj transmetimi dhe memorie super të shpejtë G6X, ju jep fuqinë që ju nevojitet për lojërat më të kërkuara.

Ka stok

SKU: ECM417 Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Specification
GRAPHICS PROCESSING UNIT

NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 Ti

INTERFACE

PCI Express® Gen 4

CORE CLOCKS

Boost:1800 MHz

CUDA® CORES

6144 Units

MEMORY SPEED

19 Gbps

MEMORY

8GB GDDR6X

MEMORY BUS

256-bit

OUTPUT

DisplayPort x 3 (v1.4a)
HDMI x 1 (Supports [email protected] as specified in HDMI 2.1)

HDCP SUPPORT

Y

POWER CONSUMPTION

290 W

POWER CONNECTORS

8-pin x 2

DIRECTX VERSION SUPPORT

12 API

OPENGL VERSION SUPPORT

4.6

MAXIMUM DISPLAYS

4

VR READY

Y

G-SYNC® TECHNOLOGY

Y

ADAPTIVE VERTICAL SYNC

Y

DIGITAL MAXIMUM RESOLUTION

7680 x 4320

CARD DIMENSION (MM)

305 x 120 x 57 mm

WEIGHT (CARD / PACKAGE)

1160g / 1735g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MSI GeForce RTX™ 3070 Ti Ventus 3X Graphic Card

1 x Manual