MSI Mag B550 Tomahawk Motherboard

21,990 L

 

E fokusuar në ofrimin e përvojës më të mirë të përdoruesit, seria MAG ka një proces të thjeshtë instalimi të shoqëruar me një ndërfaqe miqësore të përdoruesit duke e bërë atë zgjedhjen më të mirë për lojtarët e nivelit fillestar. Me më shumë procesorë bërthamash dhe dizajn termik. Ngrohësi i zgjeruar PWM MSI dhe dizajni i përmirësuar i qarkut siguron që edhe CPU-ja e nivelit të lartë të funksionojë me shpejtësi të plotë.

Ka stok

SKU: ECM410 Modeli: B550 Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Specification
CPU (MAX SUPPORT)

RYZEN 9

SOCKET

AM4

CHIPSET

AMD B550 Chipset

DDR4 MEMORY

5100(OC)/ 5000(OC)/ 4866(OC)/ 4800(OC)/ 4600(OC)/ 4533(OC)/ 4400(OC)/ 4300(OC)/ 4266(OC)/ 4200(OC)/ 4133(OC)/ 4000(OC)/ 3866(OC)/ 3733(OC)/ 3600(OC)/ 3466(OC)/ 3400(OC)/ 3333(OC)/ 3300(OC)/ 3200(JEDEC)/ 3000(JEDEC)/ 2933(JEDEC)/ 2666(JEDEC)/ 2400(JEDEC)/ 2133(JEDEC) MHz

MEMORY CHANNEL

Dual

DIMM SLOTS

4

MAX MEMORY (GB)

128

PCI-E X16

2

PCI-E X1

2

SATAIII

6

M.2 SLOT

2

RAID

0/1/10

LAN

1x Realtek® RTL8125B 2.5G LAN + 1x Realtek® RTL8111H 1G LAN

USB 3.2 PORTS (FRONT)

1(Gen 1, Type C), 2(Gen 1, Type A)

USB 3.2 PORTS (REAR)

1(Gen 2, Type C), 1(Gen 2, Type A), 2(Gen 1, Type A)

USB 2.0 PORTS (FRONT)

4

USB 2.0 PORTS (REAR)

2

AUDIO PORTS (REAR)

5+ Optical S/PDIF (Realtek® ALC1200 / ALC1220P Codec)

DISPLAYPORT

1

HDMI

1

DIRECTX

12

CROSSFIRE

Y

OPERATING SYSTEM

Support for Windows® 10 64-bit

FORM FACTOR

ATX

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MSI Mag B550 Tomahawk Motherboard

1 x Manual