MSI Mag Forge 100R

11,990 L

 

Kasë desktopi MSI Mag Forge 100R. Projektuar me mekanizma të thjeshtë instalimi dhe akomoduar një motherboard. Toni i lehtë gri i panelit anësor të xhamit të kalitur 4 mm është ideal për shfaqjen e efekteve të ndriçimit RGB dhe siguron një ndërtim të qartë të komponentëve të brendshëm. Dizajni i menduar i kasës lejon përdoruesit të instalojnë/heqin me lehtësi xhamin e kalitur. Personalizimi i LED-ve RGB realizohet me një buton kontrolli të dedikuar; ose me softuerin MSI Mystic Light. MAG Forge 100R mund të shpërndajë miliona ngjyra dhe efekte që mund të sinkronizohen me një ekosistem të madh komponentësh për të rritur produktivitetin tuaj. 

Ka stok

SKU: ECM408 Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
6 g/kg
Brand
Color

Black

Specification
FORM FACTOR

Mid-Tower

MOTHERBOARD FORM FACTOR SUPPORT

ATX / Micro-ATX / Mini-ITX

I/O PORTS

2 x USB 3.2 Gen1 Type-A (5 Gbps)
1 x Audio-out
1 x Mic-in

DRIVE MOUNT SUPPORT

3 x 2.5” / 2 x 3.5”

EXPANSION SLOTS

7

MAXIMUM GPU LENGTH

330 mm / 13 inches

MAXIMUM CPU COOLER HEIGHT

160 mm / 6.3 inches

POWER SUPPLY SUPPORT

ATX

MAXIMUM PSU LENGTH

200 mm / 7.87 inches

FAN SIZE SUPPORT

Front: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm
Top: 2 x 120 mm / 2 x 140 mm
Rear: 1 x 120 mm

PRE-INSTALLED FAN SIZE

Front: 2 x 120 mm
Rear: 1 x 120 mm

PRE-INSTALLED FAN TYPE

Front: 2 x ARGB Fan
Rear: 1 x Non LED Fan

RADIATOR SIZE SUPPORT

Front: 120 / 140 / 240 mm
Top: 120 / 240 mm
Rear: 120 mm

DIMENSIONS (DXWXH)

421 x 210 x 499 mm / 17.05 x 8.27 x 19.65 inches

NET WEIGHT

5.64 kg / 12.43 lbs

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MSI Mag Forge 100R

1 x Power Cable

1 x Manual