MSI Prestige 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Core i7

169,900 L

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. Prodhuar per te luajtur lojera, te perdorurit programe finance dhe editimi gjithashtu. 

  • Intel® Core™ i7-10710U
  • 16GB RAM + 512GB SSD
  • 15.6″ FHD Display
  • NVIDIA™ GeForce® GTX 1650 Max-Q 4GB

Ka stok

SKU: ITD1283 Modeli: PRESTIGE15011 Kategori: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
DESIGN
Color

Grey

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-10710U

Processor family

10th Gen Intel Core i7

Processor Frequency

Base frequency 1.10 GHz, Max frequency up to 4.70 GHz

Processor cores

6 cores

Processor Cache

12MB

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

512GB SSD

Memory slots

2x SO-DIMM

SSD Details

PCIEG3X2 NVME

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS LCD

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA™ GeForce® GTX 1650 Max-Q 4GB

Graphics Memory

4GB

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Ethernet LAN

No

Bluetooth

5.0

PORTS & INTERFACES
Details

USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports 2
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports 2
Combo headphone/mic port Yes
HDMI ports quantity 1

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

Dolby Audio™-certified stereo speakers

CAMERA
Front Camera

User-Facing: 720p

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10 Pro

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Li-Polymer

Battery Capacity

82 Wh

Number of battery cells

8

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.6 kg

Height

15.9 mm

POWER
AC Adapter Power

90W adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Laptop
Ac Power Adapter
Guide Book

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu