MSI Pro Z690-A Motherboard

31,990 L

 

Përvojë efikase dhe produktive. Me funksionalitet të qëndrueshëm dhe montim me cilësi të lartë, ofron jo vetëm fluks të optimizuar profesional, por edhe jetëgjatësi. LAN 2,5 Gbps ofron shpejtësi të jashtëzakonshme të transferimit të të dhënave. Kjo është një zgjidhje premium për përdoruesit. Duke kombinuar lidhjet e energjisë 2x 8-pin dhe teknologjinë ekskluzive Core Boost, motherboard i serisë PRO është gati për t’ju lehtësuar punën tuaj. 

Ka stok

SKU: ECM415 Modeli: Z690-A Kategori: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Specification
CPU (MAX SUPPORT)

i9

SOCKET

1700

CHIPSET

Intel® Z690 Chipset

DDR5 MEMORY

6400(OC)/ 6200(OC)/ 6133(OC)/ 6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600(OC)/ 5400(OC)/ 5333(OC)/ 5200(OC)/ 5066(OC)/ 5000(OC)/ 4800(JEDEC) MHz

MEMORY CHANNEL

Dual

DIMM SLOTS

4

MAX MEMORY (GB)

128

PCI-E X16

3

PCI-E X1

1

SATAIII

6

M.2 SLOT

4

RAID

0/1/5/10

TPM (HEADER)

1

LAN

1x Intel® I225-V 2.5Gbps LAN

USB 3.2 PORTS (FRONT)

1(Gen 2, Type C), 4(Gen 1, Type A)

USB 3.2 PORTS (REAR)

1(Gen 2×2, Type C), 1(Gen 2, Type A), 2(Gen 1, Type A)

USB 2.0 PORTS (FRONT)

4

USB 2.0 PORTS (REAR)

4

AUDIO PORTS (REAR)

Realtek® ALC897 Codec

DISPLAYPORT

1

HDMI

1

DIRECTX

12

CROSSFIRE

Y

OPERATING SYSTEM

Support for Windows® 11 64-bit, Windows® 10 64-bit

FORM FACTOR

ATX

DIMENSION

12 in. x 9.6 in. (30.5 cm x 24.4 cm)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MSI Pro Z690-A Motherboard

1 x Manual