Second Chance

Nvidia Quadro M5000 8GB

59,900 L

Nvidia Quadro M5000 me 8GB memorie te dedikuar grafikes. Raporti i persosur i performances, karakteristikave te vecanta dhe formes kompkte. Ofron pervoje krijuese te pabesueshme ne nje game te gjere te aplikacioneve profesionale 3D dhe programeve te arkitektures. Vendoset shume thjeshte ne bordin e kompjuterit duke u lidhur me nje burim energjie me fishe 6-pin. Ne pjesen e pasme ka 4 dalje DisplayPort dhe nje dalje DVI me ane te se cilave mund te lidhni deri ne 5 monitore njeheresh. Mundeson grafika perfekte per lojra, render te videove, perdorimin e programeve te dizajnit dhe programeve te ndryshme inxhinierike.

Ka stok

SKU: CNG1547 Modeli: M5000 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Best for

3D, Architecture, Designer, Graphics, Media Creation

Color

Black

SPECIFICATIONS
GPU Memory

8GB GDDR5

Memory Interface

256-bit

Memory Bandwidth

211 GB/s

NVIDIA CUDA Cores

2048

System Interface

PCI Express 3.0 x16

Max Power Consumption

150 W

Thermal Solution

Active

Form Factor

4.4” H × 10.5” L,
Dual Slot, Full Height

Ports

DisplayPort, DVI

Display Connectors

4x DP 1.2
1x DVI-I DL

Max Simultaneous Displays

4 direct, 4 DP 1.2 Multi-Stream

Max DP 1.2 Resolution

4096 × 2160 at 60 Hz

Max DVI-I DL Resolution

2560 × 1600 at 60 Hz

Max DVI-I SL Resolution

1920 × 1200 at 60 Hz

Max VGA Resolution

2048 × 1536 at 85 Hz

Graphics APIs

Shader Model – 5.0
OpenGL – 4.5
DirectX – 12.0

Compute APIs

CUDA, DirectCompute, OpenCL™

Graphics Processor
Architecture

Maxwell 2.0

Foundry

TSMC

Process Size

28 nm

Transistors

5,200 million

Die Size

398 mm²

Clock Speeds
GPU Clock

861 MHz

Boost Clock

1038 MHz

Memory Clock

1653 MHz
6.6 Gbps effective

Board Design
Dimensions

Length 267 mm / 10.5 inches
Width 111 mm / 4.4 inches

TDP

150 W

Suggested PSU

450 W

Power Connectors

1x 6-pin

Render Config
Shading Units

2048

TMUs

128

ROPs

64

SMM Count

16

L1 Cache

48 KB (per SMM)

L2 Cache

2 MB

Theoretical Performance
Pixel Rate

66.43 GPixel/s

Texture Rate

132.9 GTexel/s

FP32 (float) performance

4.252 TFLOPS

FP64 (double) performance

132.9 GFLOPS (1:32)

FEATURES

• Four DisplayPort 1.2 Connectors
• DisplayPort with Audio
• VGA Support2
• 3D Stereo Support2
• NVIDIA GPUDirect™ Support
• Quadro Sync Compatibility
• Stereo Connector
• NVIDIA nView® Desktop Management Software Compatibility
• HDCP Support
• NVIDIA Mosaic3

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu