OCOM 2D Desktop Barcode Scanner OCBS-T209

6,990 L

 

Lexues për barkode 1D dhe 2D ose kode në formën QR. Është shumë i shpejtë, efikas dhe i lehtë për tu përdorur. Ka përmasa të vogla dhe mund ta mbani kudo në tavolinën tuaj të punës. Perfekt për përdorim në markete ose supermarkete.

Ka stok

SKU: CNG2797-B Modeli: OCBS-T209 Kategori:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xprinter XP-q260 Thermal Printer

7,990 L
Kurseni: 500 L

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Color

Black

Interfaces

RS-232; USB HID; USB COM;HID POS available as per customer’s needs

Reading Indicators

LED/Buzzer(adjustable tone)

Input Voltage

5 VDC (+/- 10%)/500mA

Current

Working current(Standard): < 300 mA
Standby current(Standard): < 210 mA

OS Support

Microsoft Windows/Linux/Android/IOS/MacOS

ESD protection(Air discharge)

8 kV

Drop resistance

Withstands repeated drops from 1.2m/4.0 ft onto a concrete surface

Image sensor

640*480 pixels

Light Source

LED White LED

Motion tolerance

2M/sec

Scan speed

120fps/s

Reading Angle

Pitch: 0-360°; Roll(Tilt): ±60°; Skew (Yaw): ±60°

Print contrast ratio(minimum)

≥15%

Ambient light

0 -100,000 lux

Resolution(maximum)

0.102mm / 4mils

Typical depth of Filed

Precision Barcode Depth of Filed
5mil CODE128 0mm—70mm
5mil EAN-13 0mm—70mm
4mil EAN-13 0mm—240mm
5mil PDF417 0mm—60mm
10mil PDF417 0mm—170mm
15mil PDF417 0mm—270mm
20mil DM 0mm—80mm
(The minimum depth of field is determined by the barcode length and scanning angle. It depends on the print resolution, contrast and ambient light.)

Decoding ability

1D: All standard 1D codes, including GS1 DataBar™ linear code can be automatically distinguished and decoded.
2D: Aztec Code; Data Matrix; MaxiCode; QRCode; HANXIN; MicroQR Code
Stack code: GS1 DataBar Expanded Stacked; GS1 DataBar Stacked; GS1 DataBar Stacked Omnidirectional; GS1 DataBar Composite; MicroPDF417; PDF417

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Barcode reader

1 x Manual