Ofertë!
VETEM ONLINE

Realme 8 Pro

30,500 L

Realme 8 Pro është pasardhësi i Realme 7 Pro me një dizajn të guximshëm. Është më i hollë se paraardhësi i tij dhe vjen me ngjyra të ndezura. Ndryshimi kryesor në Realme 8 Pro është konfigurimi i kamerës quad në pjesën e pasme me një kamër primare 108 megapiksel. Telefoni është i lehtë dhe shumë praktik.

Ka stok

Shitur: 61 copë

SKU: CEL1302-B Modeli: 8 Pro Kategori: , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2021

Color

Black

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

160.6 x 73.9 x 8.1 mm (6.32 x 2.91 x 0.32 in)

Weight

176 g (6.21 oz)

Build

Glass front, plastic frame, plastic back

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4500mAh

Charging

Fast charging 50W

Qi fast wireless charging

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.4"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Unspecified

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 618

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 8MP, 2MP, 2MP)

Quad Details

108 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.3, 119˚, 16mm (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60/120/480fps, 720p@960fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.0", 1.0µm

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie

1080p@30/120fps, gyro-EIS

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

  • Realme 8 Pro
  • USB Type-C Cable
  • 65W Charge Adapter
  • SIM Card Needle
  • Screen Protect Film
  • Protect Case
  • Quick Guide

Garancia e produktit

12 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu