Rongta Thermal Receipt Printer RP58A

4,990 L

 

Printer termik Rongta RP58A. Ky printer ju mundëson printimin e shpejtë dhe pa shumë kosto të faturave POS . Është fleksibël dhe shumë i thjeshtë për tu përdorur. Ideal per sistemin e fiskalizimit.

Ka stok

SKU: CNG2479-B Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Model

RP58A

Color

Black

Print
Printing method

Direct thermal printing

Effective printing width

48mm

Resolution

203dpi

Printing speed

Max. 90mm/s

Printing density

384 dots/line

Print font

ASCII Font A:12×24
ASCII Font B:9×17
Chinese: 24×24

Paper specification
Paper width

57.5± 0.5mm

Paper roll diameter

Φ50mm

Paper loading

Easy paper loading

Reliability
MCBF

null

Auto cutter

null

Printer Head Life

50km Printing length

Barcodes
Barcode type

UPC-A,UPC-E,EAN-13,EAN-8,CODE39,ITF,CODEBAR,CODE93, CODE128,QRCODE

Emulation

ESC/POS

Driver

WIN2003/WINXP/WIN7/WIN8/WIN10

Input Power

DC 12V,2A

Cash box control

DC 12V,2A

Dimension (LxWxH )

180×130×102mm

Weight

0.51kg

Environment
Temperature

working temperature: 0~45℃
Storage:-10~60℃

Humidity

working humidity : 20-90%
Storage:10-90%(paper exclused)

Application

Restaurants, Department Stores, Kitchen, Convenience Stores, Specialty Retail, Super market

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Printer Rongta RP58A

1 x Charger

1 x User Manual

Garancia e produktit

6 MUAJ