Samsung Galaxy A22 5G

21,990 L22,990 L

 

Modeli me i ri buxhetor me rrjetin 5G te integruar, nga Samsung. Bateri te pakonkurueshme 5000 mAh, e pajisur me teknologjine e karikimit te shpejte 15W, e cila zgjat pergjat gjithe dites dhe nates. Ekran 6.6 inch me rezolucion Full HD+. Procesor Octa-core. Kamera kryesore me tre lente 48MP + 5MP  + 2MP dhe kamera selfie 8MP. Sensor per njohjen e shenjes se gishtit ne pjesen anesore te pajisjes. Performance e larte ne te luajturit lojra te ndryshme.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2021

Color

Grey, Mint Green, Violet, Black, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

167.2 x 76.4 x 9 mm (6.58 x 3.01 x 0.35 in)

Weight

203 g (7.16 oz)

Build

Glass front, plastic frame, plastic back

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 15W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB, 6GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

TFT

Display Size

6.6"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (7 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Main Camera

Triple (48MP + 5MP + 2MP)

Triple Details

48 MP, f/1.8, (wide), PDAF
5 MP, f/2.2, 115˚ (ultrawide), 1/5.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, panorama, HDR

Video Main
Selfie Camera

Single (8MP)

Single Details

8 MP, f/2.0, (wide)

Features Selfie

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

• Smartphone
• Quick Start Guide

• Charger

Garancia e produktit

24 muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu