SAPO ERDHI

Samsung Galaxy A24

15,990 L17,990 L

 

Shihni çdo ngjyrë dhe detaj të gjallëruar në ekranin 6,5 inç FHD+ Super AMOLED. Shijoni shikueshmëri të pastër kristal në shfaqje dhe transmetime me 1000 nits shkëlqim. Plus, me mbrojtjen e përmirësuar të dritës blu, mund të shikoni me lehtësi përmbajtjen tuaj ditën ose natën. Nga portretet tek fotot me kënd të gjerë, fotografoni çdo anë të botës tuaj. Regjistroni peizazhe të gjera me kamerën Ultra Wide dhe afrojuni detajeve të vogla me kamerën makro. Zvogëloni turbullimin në fotot dhe videot tuaja me OIS në kamerën kryesore 50 MP dhe bëni selfie të vërteta me kamerën e përparme 13 MP.

Color
Ram

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2023

Color

Black, Light Green, Silver

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

162.1 x 77.6 x 8.3 mm

Weight

195 g

Build

Glass front, plastic frame, plastic back

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB, 6GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.5"

Display Resolution

1080 x 2340 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek MT8781 Helio G99 (6nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Main Camera

Triple, 50MP,5MP,2MP

Triple Details

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF, OIS
5 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/5", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

LED flash, panorama, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (13MP)

Single Details

13 MP, f/2.2, (wide)

Features Selfie

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted)
Accelerometer
Gyro
Compass
Virtual proximity sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Charging Cable

1 x Ejecting Tool

1 x Manual

Garancia e produktit

24 Muaj