OFERTA VETËM ONLINE

Samsung Galaxy A33 5G

27,990 L28,990 L

 

Mundësuar nga një procesor 5nm me tetë bërthama, Galaxy A33 5G përballon detyra dhe aktivitete që kërkojnë shumë performancë. Gjithashtu do të keni shumë hapësirë për të ruajtur momentet tuaja të çmuara me 128 GB hapësirë të brendshme për foto dhe video, plus mbështetjen për një kartë microSD me kapacitet deri në 1 TB.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Color

Black, Blue

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

159.7 x 74 x 8.1 mm (6.29 x 2.91 x 0.32 in)

Weight

186 g (6.56 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), plastic frame, plastic back

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB, 8GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.4"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Exynos 1280 (5 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G68

CAMERA
Main Camera

Quad (48MP, 8MP, 5MP, 2MP)

Quad Details

48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 123˚, (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, panorama, HDR

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/120fps

Selfie Camera

Single (13MP)

Single Details

13 MP, f/2.2, (wide), 1/3.1", 1.12µm

Features Selfie

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical),
accelerometer,
gyro,
compass,
Virtual proximity sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Charging Cable

1 x Ejecting Tool

1 x Manual

Garancia e produktit

24 Muaj