Samsung Galaxy A50

23,900 L32,000 L

Tri kamera për të kapur jetën kudo që ndodheni. Përmblidhni më shumë nga bota juaj nëpër poza ose shkrepini çastet në ndriçime të ndryshme. Pozat që nxirrni gjatë ditës ruajnë qartësinë e tyre, ndërsa ato që nxirrni gjatë natës tërheqin më shumë dritë për më pak zhurmë dhe detaje të mprehta. Madje mund t’i bëni subjektet të dallojnë duke luajtur me turbullimin e sfondit.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Përshkrim

Tri kamera për të kapur jetën kudo që ndodheni. Përmblidhni më shumë nga bota juaj nëpër poza ose shkrepini çastet në ndriçime të ndryshme. Pozat që nxirrni gjatë ditës ruajnë qartësinë e tyre, ndërsa ato që nxirrni gjatë natës tërheqin më shumë dritë për më pak zhurmë dhe detaje të mprehta. Madje mund t’i bëni subjektet të dallojnë duke luajtur me turbullimin e sfondit.

Ekrani për të parë më shumë nga bota

Shkoni më pranë asaj që ka rëndësi për ju me ekranin 6,4-inç Infinity-U të Galaxy A50. Ekrani shtrihet nga njëri skaj në tjetrin për një celular që është thuajse pa kornizë. Dhe me rezolucionin FHD+ dhe ngjyrën e sAMOLED, mund të përfshiheni më tej në videobloget dhe transmetimet tuaja të preferuara direkte.

 

Kamerë treshe për të kapur çastet tuaja

Kamera treshe e Galaxy A50 përbëhet nga një kamerë ultra e gjerë me fushëpamje 123-gradëshe si të syrit të njeriut, si dhe një kamerë 25 MP (F1.7) për foto të shndritshme e të qarta gjatë gjithë ditës. Dhe për t’i dhënë goditjen përfundimtare, një kamerë thellësie 5 MP për rregullimin e thellësisë së fushës.

 

 

 

Tri mënyra për të shkrepur

Tri kamera për të kapur jetën kudo që ndodheni. Përmblidhni më shumë nga bota juaj nëpër poza ose shkrepini çastet në ndriçime të ndryshme. Pozat që nxirrni gjatë ditës ruajnë qartësinë e tyre, ndërsa ato që nxirrni gjatë natës tërheqin më shumë dritë për më pak zhurmë dhe detaje të mprehta. Madje mund t’i bëni subjektet të dallojnë duke luajtur me turbullimin e sfondit.

 

 

 

 

Optimizues skenash për foto që
ia vlen t’i ndani me të tjerët

Një pozë ju del e tepron. Qoftë nëse po shkrepni foto të ushqimeve, kafshëve apo gjërave që ju pëlqejnë, optimizuesi Scene Optimizer i njeh dhe i përmirëson me anë të inteligjencës artificiale. Kështu merrni nivele optimale ndriçimi, fortësie dhe shumë të tilla për t’a nxjerrë realitetin ashtu siç ju kujtohet juve.

 

 

Informacion i detajuar

Brand
Announced

2019

Color

Black, Blue, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

158.5 x 74.7 x 7.7 mm (6.24 x 2.94 x 0.30 in)

Weight

166 g (5.86 oz)

Build

Front glass, plastic body

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4,000 mAh

Charging

Fast charging 15W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB, 6GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

microSD, up to 1 TB

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.4"

Display Resolution

1080 x 2340 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Exynos 9610 (10nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G72 MP3

CAMERA
Main Camera

Triple ( 25MP, 8MP, 5MP )

Triple Details

25 MP, f/1.7, 26mm (wide), PDAF
8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide)
5 MP, f/2.2, depth sensor

Features Main

LED flash, panorama, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (25MP)

Single Details

25 MP, f/2.0, 25mm (wide)

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes
Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market dependent)

Radio

FM radio

USB

2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass
ANT+

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Shqipëri

Për më shumë informacion kliko këtu