VETEM ONLINE

TV Samsung QLED 43″ QE43Q60AAUXXU

84,990 L

 

Televizori inteligjent Q60A QLED 4K nga Samsung është ai që po kërkoni. Më i hollë dhe elegant se asnjëherë më parë.  Ky model është i pajisur me Quantum Dot që do ju bëj të përjetoni një miliard nuanca ngjyrash dhe një procesor 4K inteligjent dhe të shpejtë. Tani më mund të punoni dhe mësoni nga shtëpia. Shijoni çdo mundësi të asaj që mund të bëni. Aksesoni me lehtësi kompjuterin, laptopin dhe celularin pa ndërprerje nga televizori.

 

Ka stok

Shitur: 46 copë

SKU: TV466 Modeli: QE43Q60AAUXXU Kategori: , Etiketa: , , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
12.1 kg
Brand
DISPLAY
Screen size

43"

Display Resolution

3840 × 2160 pixels

Color

Black

Slim Design

Slim

VIDEO
Image Processor

Quantum Processor Lite 4K

HDR (High Dynamic Range)

Quantum HDR

HDR 10+

Certified (HDR10 +)

HLG (Hybrid Log Gamma)

yes

contrast

Mega Contrast

Color

100% Color Volume with Quantum Dot

Micro Dimming

Supreme UHD Dimming

Contrast amplifier

Yes

Movie mode

Yes

Supporting the natural regime

Yes

Audio
Dolby Digital Plus

Yes

Object Tracking Sound

OTS Lite

Q-Symphony

yes

Audio preset descriptor

Yes

Sound output (RMS)

20W

Speaker type

2CH

Smart Service
TV Type

SMART

Operating systems

Tizen ™

Bixby

English (US), English (UK), English (India), Korean, French, German, Italian, Spanish, Portuguese (features vary by language)

Vocal assistant with many voices

Yes (GB, GG, IM, JE, IE, FR, DE, IT, ES, AT)

Works with Google Assistant

Yes (only GB, FR, DE, IT, ES, AT, DK, IE, NL, NO, SE)

Works with Alexa

Yes (GB, FR, DE, IT, ES, AT, IE only)

TV Plus

Po (GB, FR, DE, IT, ES, CH, AT)

Web browser

yes

Support for SmartThings applications

yes

Universal Guide

Yes (GB, FR, DE, IT, ES)

Convergence
Mobile TV - Mirror, DLNA

yes

Trokit View

Yes

Digital server

Yes

Multi-View

Yes

Sound Wall

Yes

Remote access

Yes

WiFi Direct

Yes

TV Sound on Mobile

Yes

Sound reflection

Yes

Tuner / Transmitter
Digital broadcasting

DVB-T2CS2

Analog tuner

Yes

CI (Shared Interface)

Only CI + (1.4) / CI + (1.4 ECP) ​​_IT

Data transmission

HbbTV 2.0.2 (IT, GB, DE, CZ, SK, ES, PL, AT, FR, FI, EE, GR, SI, HR, BE, NL, LU, LT, HU, CH, PT, DK, ME ) / MHEG 5 (IE)

TV Key Support

Yes

connection
HDMI

3

USB

2

Ethernet (LAN)

Yes

Digital (optical) audio output

1

RF input (terrestrial / cable input / satellite input)

1/1 (Common land use) / 1

CI

1

HDMI A / Return Ch support.

yes

eARC

Yes

Fast HDMI switching

Yes

Integrated wireless LAN

Yes (WiFi5)

Bluetooth

Po (BT4.2)

Anynet + (HDMI-CEC)

yes

Design

AirSlim

Frame type

3 without frame

Holder type

FLOAT LIFT

Additional
Features

Adaptive Sound
Ambient Mode
Lighting discovery
Enlgarge / High Contrast / Multi-output Audio / SeeColors / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat
Pure digital view
Automatic channel search
Automatic power off
subtitles
Connect Share ™ (HDD)
ConnectShare ™ (USB 2.0)
EPG
Extended PVR
Filmmaker mode (FMM)
OSD language
BT HID integrated
USB HID support
Teletext (TTX)
Clock change
IPv6 Support
Support for MBR

Feature Eco
Eco sensors

Yes

Energy efficiency classification

F

Feeder
Power supply

AC220-240V 50/60Hz

Power consumption (Max.)

125 W

Energy Consumption (Readiness)

0.50 W

Energy consumption (typical)

66.0 W

Dimensions
Package size (WxHxD)

1093 x 677 x 129 mm

Set size with holder (WxHxD)

965.5 x 599.8 x 205.6 mm

Set size without holder (WxHxD)

965.5 x 559.8 x 25.7 mm

Holder (Basic) (WxD)

683.5 x 205.6 mm

Weight
Package weight

12.1 kg

Set weight with holder

8.9 kg

Set weight without holder

8.4 kg

Accessories
Remote control model

TM2180E*UK : TM2180E + TM1240A

Other

Samsung Smart Control (included)
Optional holder support (Y20 Studio)
Mini wall bracket support
Vesa wall bracket support
User Manual
Electronic manuals
Electric cable

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu