SAPO ERDHI

Xiaomi 12 Lite

39,990 L44,990 L

 

Kjo është pa dyshim një kryevepër si për avokatët e teknologjisë ashtu edhe për modën. Xiaomi 12 Lite jo vetëm që jep një mesazh stili, por gjithashtu kap frymën e pavarësisë dhe aspiratës. Kini besimin për të shprehur veten dhe mos ndaloni kurrë së frymëzuari.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black, Green, Pink

Announced

2022

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

159.3 x 73.7 x 7.3 mm (6.27 x 2.90 x 0.29 in)

Weight

173 g (6.10 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back, plastic frame

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

4,300 mAh

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB, 8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.55"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 642L

CAMERA
Main Camera

Triple (108MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

108 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS

Selfie Camera

Single (32MP)

Single Details

32 MP, f/2.5, (wide), 1/2.8", 0.8µm, AF

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie

1080p@30/60fps, 720p@120fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with dual speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass
Virtual Proximity Sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Xiaomi 12 Lite

Adapter

USB Type-C Cable

SIM Eject Tool

Protective Case

Quick Start Guide

 

Garancia e produktit

12 Muaj