SAPO ERDHI

Xiaomi 13

71,990 L

 

Dizajn i lakuar, i lehtë dhe ultra i hollë që përshtatet në mënyrë të përkryer në dorën tuaj. Xiaomi 13 ofron një dizajn të lehtë me performancë të jashtëzakonshme. Xiaomi 13 jo vetëm që jep një mesazh stili, por gjithashtu kap frymën e pavarësisë dhe aspiratës. Kini besimin për të shprehur veten dhe mos ndaloni kurrë së frymëzuari.

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Announced

2022

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G

BODY
Dimensions

152.8 x 71.5 x 8.0 mm or 8.1 mm

Weight

185 g or 189 g (6.53 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back or silicone polymer back, aluminum frame

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

4500mAh

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.55"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 740

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 10MP, 12MP)

Triple Details

50 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.49", 1.0µm, PDAF, OIS
10 MP, f/2.0, 75mm (telephoto), 1/3.75", 1.0µm, PDAF, OIS, 3.2x optical zoom
12 MP, f/2.2, 15mm, 120˚ (ultrawide), 1/3.06", 1.12µm

Features Main

Leica lens, Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/120/240/960fps, 1080p@1920fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (32MP)

Single Details

32 MP, f/2.0, 22mm (wide), 0.7µm

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5)

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, proximity, gyro, compass, color spectrum

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi 13

1 x Cable

1 x Quick Start Guide

 

Garancia e produktit

24 Muaj