Xiaomi Mi 11T

37,990 L43,990 L

 

Xiaomi 11T ka kamera të nivelit profesional 108MP, ekran 120Hz AdaptiveSync AMOLED dhe karikim turbo 67W. Çlironi imagjinatën tuaj! Tani mund të shkrepni foto dhe video si një profesionist i vërtetë dhe të mos shqetësoheni për baterinë. Bateria e Xiaomi 11T nuk do ju lër asnjëherë në baltë.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
ANNOUNCED

2021, September 15

Color

Celestial Blue, Meteorite Gray, Moonlight White

NETWORK
TECHNOLOGY

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
DIMENSIONS

164.1 x 76.9 x 8.8 mm (6.46 x 3.03 x 0.35 in)

WEIGHT

203 g (7.16 oz)

BUILD

Glass front (Gorilla Glass Victus), aluminum frame, glass back

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP53, dust and splash protection

BATTERY & CHARGING
Battery Capacity

5000 mAh

Charging

Fast charging 67W, 100% in 36 min (advertised)

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
DISPLAY TYPE

AMOLED, 1B colors, 120Hz, HDR10+, 800 nits (typ), 1000 nits (peak)

DISPLAY SIZE

6.67 inches, 107.4 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio)

DISPLAY RESOLUTION

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density)

DISPLAY PROTECTION

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
Operating system
CHIPSET

MediaTek MT6893 Dimensity 1200 5G (6 nm)

CPU

Octa-core (1×3.0 GHz Cortex-A78 & 3×2.6 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G77 MC9

CAMERA
MAIN CAMERA

Triple (108MP, 8MP, 5MP)

TRIPLE DETAILS

108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), 1/5.0", 1.12µm, AF

FEATURES MAIN

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

VIDEO MAIN
SELFIE CAMERA

Single 16 MP

SINGLE DETAILS

16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm

VIDEO SELFIE
SOUND
LOUDSPEAKER

Yes, with stereo speakers

3.5MM JACK

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

BLUETOOTH

5.2, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive

GPS

Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes

RADIO

No

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
SENSORS

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi 11T

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x SIM Eject Tool

1 x Protective Case

1 x Quick Start Guide

Garancia e produktit

12 Muaj