Xiaomi Mi 9 SE

31,100 L33,400 L

Mi 9SE eshte krijuaj per ata qe kerkojne telefona te vegjel dhe me parametra shume te mira. Sensor i shenjes se gishtit i permiresuar, panel ekrani Super AMOLED dhe kamera 48MP.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Informacion i detajuar

Brand
Announced

2019

Color

Black, Blue

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

147.5 x 70.5 x 7.5 mm (5.81 x 2.78 x 0.30 in)

Weight

155 g (5.47 oz)

Build

Front glass, back glass

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

3,070 mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

5.9"

Display Resolution

1080 x 2340 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SDM712 Snapdragon 712 (10 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 616

CAMERA
Main Camera

Triple (48MP, 8MP, 13MP)

Triple Details

48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.4, (telephoto), 1/4.0", 1.12µm, PDAF
13 MP, f/2.4, (ultrawide), 1/3.1", 1.12µm

Features Main

Dual-LED flash, HDR, panorama

Video Main

2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (20MP)

Single Details

20 MP, f/2.0, (wide), 1/3", 0.9µm

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, aptX HD, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes

Radio

No

USB

2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim