Xiaomi Poco F2 Pro

59,500 L

Modeli me i ri i 2020 nga Xiaomi, Poco F2 Pro. Fuqizuar me procesorin Qualcomm Snapdragon 865. Ekran 6.67 inch Super AMOLED me rezolucion 1080 x 2400 pixel. Mbrojtje Gorilla Glass 5. Bateri me kapacitet prej 4700 mAh e pajisur gjithashtu me teknologjine e karikimit te shpejte 30W. Vecanti jan kamerat kryesore ne pjese e pasme te organizuara ne forme rrethi. Lente me funksione te ndryshme, 64MP lenteja kryesore, 5MP telefoto macro, 13MP me kend te gjere dhe 2MP per te krijuar efektin e thellesise. Lente te cilat krijojne foto me kualitet, plote ngjyra dhe regjistrim vidjo me rezolucion deri ne 8K. Kamera selfie eshte e motorrizuar 20MP e cila del nga brenda telefonit ne siperfaqe. Model i ri dhe me aftesi te reja. Gati per WiFi-6 dhe rrjetin 5G celular.  Ftohje me leng e permiresuar, perfekt per perdorim te gjate dhe luajtje te lojrave te preferuara.

Color
SKU: CEL1136 Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2020

Color

Blue, Clear Purple, Gray

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

163.3 x 75.4 x 8.9 mm (6.43 x 2.97 x 0.35 in)

Weight

219 g (7.72 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back (Gorilla Glass 5), aluminum frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4,700mAh

Charging

Fast charging 30W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB

Memory Internal

128GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 (7 nm+)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 650

CAMERA
Main Camera

Quad (64MP, 5MP, 13MP, 2MP)

Quad Details

64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.72", 0.8µm, PDAF
5 MP, f/2.2, 50mm (telephoto macro), AF
13 MP, f/2.4, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

8K@24/30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, 1080p@960fps; gyro-EIS

Selfie Camera

Single (20MP)

Single Details

Motorized pop-up 20 MP, f/2.2, (wide), 1/3.4", 0.8µm

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@30fps, 720p@120fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.1, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive

GPS

Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS

Radio

No

USB

2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu